Nejprve se lidé v Jízdárenské ulici museli smířit s nepřekonatelnými překážkami, jak se dostat domů, protože zmizely chodníky, chyběly lávky i koridory a riziko zvyšovaly také nezakryté jámy uprostřed komunikace.

Po nesčetných stížnostech, a poté už zoufalých prosbách místních občanů o nápravu, magistrát zasáhl. Staveniště musela firma COLAS CZ , která zakázku od města získala, uvést do stavu, který riziko eliminoval, a lidé si konečně oddechli. .

Jenomže ne nadlouho, protože rekonstrukce Jízdárenské tím jakoby skončila. Celý minulý týden se tam neobjevil jediný dělník, a až po urgencích lidí se tam uplynulý pátek objevilo několik dělníků. „Neděje se nic. Až dnes (24. září – pozn. red.) tam chvíli dělníci dělali, jinak nic,“ vylíčil současnou situaci jeden z místních podnikatelů. Že dělníci prorazili vodu, která tam několik hodin nešla, už rezignovaně komentoval jen slovy, že to snad není možné…

Jízdárenská ulice prochází v současnosti náročnou rekonstrukcí.
Otevřel bar v Jízdárenské ulici a zíral. Vstup blokovaly bagr a halda hlíny

Jenomže trpělivost s opravou Jízdárenské dochází nejen místním lidem, ale i karlovarskému magistrátu. Podle jeho mluvčího Jana Kopála zhotovitel od města převzal staveniště letos v srpnu. „Od té doby je provádění stavby v jeho gesci a plně za něj zodpovídá, s výjimkou období, kdy na stavbě prováděli práce jiní stavebníci – správci datových sítí. V tuto chvíli na stavbě nikdo nepracuje, a to už několikátý den. My jsme proto oslovili zhotovitele, proč tomu tak je, a jestli tím neohrožuje termín dokončení v listopadu letošního roku. Při jeho nedodržení mu hrozí smluvní sankce a pokuty,“ zdůraznil mluvčí magistrátu.

Podle něj zhotovitel sdělil, že si je termínu vědom a že práce budou pokračovat od čtvrtka. „Viditelně se tak nestalo, proto jsme oslovili vedení zhotovitelské společnosti, že neplní svůj příslib. Zhotovitel oznámil, že z provozních důvodů nemůže na Jízdárenské pokračovat uplynulý čtvrtek , ale že v pátek „zcela jistě“ bude pokračovat,“ doplnil mluvčí. Magistrát jej ale opět upozornil na sankce a případné pokuty vyplývající ze smlouvy, pokud se dokončení stavby zdrží. Celkové náklady rekonstrukce Jízdárenské ulice činí podle smlouvy o dílo 4,4 milionu korun s DPH (3,7 mil. korun bez DPH).

Rekonstrukce Jízdárenské ulice v Karlových Varech.
Město rekonstruuje Jízdárenskou ulici, hotovo má být do listopadu