„Centrum praktického lékařství je v Karlovarském kraji zcela inovativní moderní projekt. Je to modulární systém ordinací praktických lékařů a specializovaných ambulancí zároveň. Díky přímé spolupráci jednotlivých obvodních lékařů se specialisty se o naše klienty postaráme komplexně pod jednou střechou, nedochází tak k prodlevám mezi jednotlivými vyšetřeními a naši pacienti jsou stále v péči odborného zdravotnického personálu," uvedla Jana Šperlová, ředitelka Nemos Ambulance, do jejíhož portfolia centrum patří

Centrum praktického lékařství umístěné v prvním patře budovy tvoří tři ordinace praktických lékařů, pracoviště rentgenové a ultrazvukové diagnostiky, odběrová místnost a EKG. Jeho vzniku předcházela rozsáhlá rekonstrukce celé budovy a transformace bývalé zubní polikliniky v Polikliniku NEMOS.

„Více než roční rekonstrukce celé budovy byla rozsáhlá, začali jsme výměnou oken v celém objektu, kompletně jsme zrekonstruovali první a třetí podlaží, kdy jsme nově vybudovali víceméně vše, od podlah, přes sociální zařízení až po nové dveře. Vytvořili jsme i nové dispozice řady prostor. V další fázi nás čeká oprava střechy a nová fasáda," podotkla Šperlová.

Ve druhém patře polikliniky jsou umístěny ordinace zubních lékařů, nové projekty se chystají pro třetí patro.

„Na podzim zde otevřeme centrum rehabilitační a fyzikální medicíny, s kompletním přístrojovým vybavením, zkušeným lékařem s atestací v oboru a týmem fyzioterapeutů poskytujících širokou paletu rehabilitačních metod. Kromě toho připravujeme i psychiatrickou ambulanci," poznamenal MUDr. Jan Draský, vedoucí lékař Nemos Ambulance.

„Přímá komunikace zdravotníků a v případě potřeby rychlý sled specializovaných vyšetření přinese našim pacientům výrazně rychlejší a účinnější diagnostiku i léčbu a umožní jim rychleji se zařadit zpět do aktivního režimu," konstatoval Draský. Samozřejmostí je podle něho v Centru praktického lékařství kompletní laboratorní diagnostika s přímou návazností na oddělení nemocniční lůžkové péče a chirurgické i ortopedické jednodenní chirurgie v Nemocnici Ostrov.

Moderní přístup při poskytování komplexní zdravotní péče skupiny NEMOS prezentují i další plány ambulantní péče v Poliklinice NEMOS. „V blízké budoucnosti plánujeme rozšíření specializací o ty obory, které jsou na Karlovarsku komplikovaně dostupné a mají přímou návaznost na primární zdravotní péči, jedná se o ortopedii, gynekologii a neurologii. Dlouhodobější plány se budou odvíjet od aktuální situace ve zdravotnictví v Karlovarském kraji," dodala Šperlová.