Vedení města Ostrov společně s výběrovou komisí už částečně rozhodlo o nových nájemnících, kteří obsadí osm nově zrekonstruovaných městských bytů. Mezi vítěznými uchazeči bylo totiž několik těch, kteří podali nabídku hned na několik bytů. Informoval o tom ostrovský místostarosta Pavel Čekan. "Vzhledem k tomu, že jedním z kritérií výběrového řízení bylo i to, že každý zájemce může získat do pronájmu jen jeden byt, tito zájemci se musí nyní rozhodnout, který byt si vyberou. Uvolněnou pozici pak nahradí lidé v pořadí za ním," vysvětlil místostarosta Čekan.

Výběrová komise kvůli nájemním bytům zasedala minulý týden a účastnit jednání se mohli všichni žadatelé. Přišlo jich nakonec asi deset. "Máme tu jednoho zájemce, který podal nabídku na pět bytů. Nejde o žádného podnikatele, ale člověka, který je placen ze státních peněz. Předpokládáme, že během února by se nájemníci mohli do zrekonstruovaných bytů nastěhovat," pokračoval Čekan.

Ilustrační foto.
Nová kolonáda nás může vystřelit mezi elitu měst, tvrdí Ronald Němec

Rekonstrukce jednoho bytu přišla město přibližně na 800 tisíc korun. Hlavním rozhodujícím kritériem ve výběrovém řízení byla nabídnutá cena, přičemž spodní hranici radnice stanovila na osmdesát korun za jeden metr čtvereční. Jde o byty 2+1, kde se rozloha pohybuje zpravidla mezi šedesáti až sedmdesáti metry čtverečních. "V předchozích řízeních se nabídky pohybovaly od 120 do 150 korun za metr čtvereční. V tomto případě byly ty nejvyšší ještě za více peněz, dostali jsme nabídky od 90 do 180 korun za jeden metr čtvereční," upřesnil ostrovský místostarosta s tím, že částka za holý nájem za největší byt se tak vyšplhala až na 12,5 tisíce korun.

Tím ale nabídka k obsazení volných bytů ve vlastnictví Ostrova nekončí. Už na konci února má být totiž podle Čekana dokončena přestavba a náročná rekonstrukce památkově chráněného objektu Myslivna, který nabídne dalších 10 bytů. "V tomto případě ale půjdeme s cenou nahoru. Celá tato akce Myslivna, tedy jak její odkoupení tak přestavba, přišla město na šedesát milionů korun. V domě bude jeden nebytový prostor a pokud ten odečteme od celkových nákladů, tak nás jeden byt přijde na 5,5 milionu korun. To je velmi vysoká částka, a proto se od ní bude odvíjet i spodní hranice v nabídkách výběrového řízení," upozornil místostarosta Čekan.

Ilustrační foto.
K rozvoji onkologické péče v Karlovarském kraji je uzavřená finální dohoda