Uvedené informace sice Dopravní podnik zveřejnil na svém webu už v pátek, ovšem paní Lenku ani ve snu nenapadlo, že by si v neděli měla na internetu zkontrolovat, zda jsou zastávky funkční.

„Čekala bych, že takové důležité informace se lidé dozvědí daleko dříve. A pak by nemuseli pobíhat po ulici a zastávku MHD hledat. Tedy tu správnou, na níž není černý pytel. To pro cestující v Drahovicích znamená, že nefunguje. To už tady lidé znají. My ale pytel na zrušené zastávce nemáme, což nás pořádně mate. Takže snad abychom šli po čuchu…," postěžovala si paní Lenka naštvaně.

Magistrát ale tvrdí, že informace měli lidé na zastávkách k dispozici už v pátek odpoledne. „To jsem si nevšimla. Miniaturní propozice jsem četla až v pondělí, a to dvakrát, než jsem je pochopila," kontrovala paní Lenka.

A proč se městská hromadná doprava v Drahovicích opět mění? „Kvůli jinému než dohodnutému postupu stavby při rekonstrukci Vítězné ulice byl Dopravní podnik Karlovy Vary donucen přistoupit ke změně vedení linek městské hromadné dopravy číslo 5, 6, 17, 18 a 51. Oproti původním předpokladům nezůstal právě rekonstruovaný úsek Vítězné ulice ani částečně průjezdný," vysvětlil důvod změny mluvčí magistrátu Jan Kopál.

A doplnil, že po nepříjemných zkušenostech z minulého týdne, kdy projíždění staveništěm přineslo hodně nepohodlí cestujícím i nebezpečí poškození autobusů, se s platností od sobotního rána změnilo vedení linek MHD mimo rekonstruovanou ulici.

Podle nového harmonogramu linky číslo 5, 17 a 18 pojedou po Drahomířině a Mattoniho nábřeží, zastávka Drahomíra bude dočasně přesunuta k Drahovickému mostu, zastávka Prašná bude ve směru z centra přesunuta na nábřeží a ve směru do centra bude dočasně zrušena.

Linka 51 nebude zajíždět do zastávky Drahomíra, zastávka Prašná bude dočasně přesunuta přímo do Prašné ulice a bude obsluhována v obou směrech.

Linka číslo 6 bude mezi Doubím a zastávkou Vítězná jezdit normálně, poté pojede po nábřeží (dočasná zastávka Drahomíra bude jako u ostatních denních linek u Drahovického mostu), zastávka Prašná bude dočasně přesunuta na Mattoniho nábřeží, a to pouze ve směru z centra, ve směru do centra nebude obsluhována.

Linka dále pojede po nové pražské silnici do zastávek Stará Kysibelská a Východní, končit bude v zastávce Blahoslavova, která bude dočasně přesunuta do Úvalské ulice. V zastávce Východní bude autobus zastavovat v protisměru oproti běžnému stavu.

„Město Karlovy Vary a Dopravní podnik Karlovy Vary se omlouvají karlovarské veřejnosti za určité nepohodlí, které uvedené změny přinášejí, ať už delší cestu k zastávce MHD či nutnost zvyknout si po dobu neprůjezdnosti Vítězné ulice na změny tras. Děkujeme za pochopení," doplnil mluvčí Kopál.