Hostem letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF) bude herec a režisér, držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Při této příležitosti převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Oceňovaný herec se zároveň karlovarskému publiku představí jako hudebník. Na zahajovacím koncertu 30. června vystoupí se svou kapelou Indoor Garden Party. Potvrdila to mluvčí festivalu Uljana Donátová.

O tom, že Russell Crowe navštíví letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, se spekuluje už několik měsíců. Organizátoři MFF hvězdné star, které do Karlových Varů na filmovou přehlídku zamíří, zveřejňují a potvrzují dopředu jen neradi. A ani v tomto případě výjimku neudělali. Jenomže samotný Russel Crowe svou návštěvu festivalu prozradil na twiteru, kde zveřejnil, že mezi jeho plánované vystoupení patří i Karlovy Vary, a to 30. června. Tedy v den, kdy bude festival slavnostně zahájen.

Historický průvod v rámci oslav zahájení 665. lázeňské sezóny v Karlových Varech.
Karlovy Vary otevírají lázeňské brány. Sezóna s číslem 666 právě začíná

Devětapadesátiletý Crowe se celosvětově proslavil ve velkofilmu Ridleyho Scotta Gladiátor. Za hlavní roli v historickém snímku z roku 2000 dostal Oscara, film jich získal celkem pět. Nominace na nejcennější filmovou sošku má ve stejné kategorii ještě dvě, a to za snímky Čistá duše a Insider: Muž, který věděl příliš mnoho. Hlavní role ve filmu Čistá duše mu vynesla Zlatý glóbus, druhý dostal za výkon v televizním seriálu Nejsilnější hlas.