I když byl uplynulý víkend ve znamení velmi proměnlivého počasí a deště, lidé se nenechali odradit od konzumace skvělé muziky. Tu nabídla třídenní akce nazvaná Klášterní slavnosti, která se konala v Ostrově. Přehlídku skvělých hudebníků pořádala Základní umělecká škola Ostrov a místní Dům kultury.

Program zahájil už v pátek v divadelním sále Domu kultury Ostrov, kdy vystoupil například Kytarový orchestr ZUŠ Ostrov, Ad libitum ZUŠ Ostrov a také Smíšený orchestr ZUŠ Praha Biskupská.

V sobotu se poté program přesunul na Mírové náměstí. Zde kromě hudby nechyběly také stánky se spoustou občerstvení i dalších věcí, nebo skákací hrad pro děti. Sobotní program zahájil ve čtrnáct hodin Drumm Band ZUŠ Ostrov a ZUŠ Antonína Dvořáka Karlovy Vary. Ten lidé znají z mnoha akcí a i zde potvrdil velmi vyhranou a profesionální úroveň za kterou je publikum odměnilo nekončícím potleskem. „Hrálo se nám tady velmi dobře a žáci si vystoupení moc užili," potvrdili vedoucí souboru Petr Tyr a Vítězslav Kováč.

Po bubenících se na jevišti na Mírovém náměstí objevil Taneční orchestr ZUŠ Sedlčany. Ten nabídl promyšlené aranže a pochlubil se i tím, že si letos zahraje například se slavnou zpěvačkou Petrou Janů. Prostor na jevišti dostal také ostrovský After Party Band ZUŠ Ostrov, který se též dočkal bouřlivých ovací.

Rockovější atmosféru pak nabídla kapela Tajfun, která pobavila publikum vlastními skladbami s českými texty. Program se po Tajfunu přesunul do Domu kultury, kde se vyhlašovala cena Ď a zahrál skvělý Klarinetový orchestr Mo6 z Nizozemska.

V neděli pak program pokračoval v klášterním zahradě, kde byl přichystán velmi bohatý program, v rámci kterého vystoupil například Swing Band ZUŠ Ostrov, nebo Kytarový orchestr Rastatt z Německa. „Přestože počasí nebylo ideální, tak jsme byli s akcí a zájmem lidí spokojeni. Zaznamenali jsme i dost pozitivních ohlasů," zhodnotil akci Jaroslav Chmelík, zástupce ředitelky ZUŠ Ostrov.