Radní totiž na svém jednání 9. listopadu rozhodli, že prodlouží Program finanční podpory bytové výstavby ve městě Ostrov i na příští rok. Zda budou moci lidé získat finanční příspěvek, rozhodnou ale až definitivně zastupitelé na jednání 9. prosince. Program je určen na koupi pozemku pro výstavbu rodinných domů a na výstavbu nových bytů a rodinných domů v katastrálním území Ostrova, tedy nejen přímo ve městě, ale ve všech jeho místních částech, jako jsou Kfely, Květnová, Horní či Dolní Žďár.

Program začal již v roce 1999 a za celou dobu jeho trvání město vyřídilo už 429 žádostí, v rámci nichž vyplatilo téměř 55 milionů korun. "Tím se řadí jednoznačně na první místo zájmu občanů v rámci programů finanční podpory. Ukazuje se, že o tyto dotace je velký zájem a i díky jim se daří rozšiřovat možnosti bydlení v Ostrově a jeho místních částech,“ konstatoval starosta Jan Bureš.

Jak připomenul, možný maximální příspěvek jedné žádosti je 300 tisíc korun. "Ten lze rozdělit na koupi pozemku, na nějž můžeme přispět částkou maximálně 150 tisíc korun, o dalších 150 tisíc pak lze žádat na vybudování bytu k vlastnímu bydlení," upřesnil ostrovský starosta.

V Bochově vybuchl plyn a část domu vyhořela, jeden člověk byl zraněn
V Bochově vybuchl plyn a část domu vyhořela, jeden člověk byl zraněn

V letošním roce zatím radnice nechala proplatit 19 žádostí o dotace, další čtyři pak budou schvalovat zastupitelé na prosincovém zasedání. "Pokud je schválí, půjde tak letos v tomto programu o celkovou částku ve výší téměř 3,5 milionu korun. Další žádosti očekává stavební úřad na konci roku," uzavřel místostarosta Marek Poledníček.