Velký počet městských bytů je aktuálně k pronájmu v Ostrově. Je to osm malometrážních bytů na adrese Hlavní třída a ulice Brigádnická. Vedení města o jejich přidělení rozhodne v rámci výběrového řízení, které končí 23. prosince. Jak informoval starosta Ostrova David Hanakovič, všechny byty jsou nově zrekonstruované a město do jejich inovace investovalo nemalé peníze.

"Jde o osm bytů, v nichž skončila rekonstrukce. Každá přišla přibližně na 700 až 800 tisíc korun. Je to poslední taková vlna, v rámci níž jsme schopni městské byty v takovém množství lidem nabídnout," uvedl starosta Hanakovič s tím, že jedním důvodem je samozřejmě nedostatek městských bytů, druhým pak příliš velké náklady na potřebné rekonstrukce.

"Výběrové řízení běží klasickou, tedy obálkovou metodou, kde rozhodujícím kritériem bude cena. Vyhraje ten, kdo nabídne nejvíce. Začínáme na osmdesáti korunách za jeden metr čtvereční. Jedná se o byty 2+1, kde se rozloha pohybuje zpravidla mezi šedesáti až sedmdesáti metry čtverečních," upřesnil ostrovský starosta. Nejnižší nabídnuté ceny se tak pohybují kolem pěti tisíc korun jako měsíční nájemné.

Výběrové řízení začalo 14. listopadu. O vítězích rozhodne výběrová komise, která zasedne až po novém roce. Další městské byty Ostrov aktuálně dokončuje v bývalém památkové chráněném objektu Myslivna.