„Zájemci, kteří se této aktivity budou chtít zúčastnit, budou potřebovat jen odpovídající tablet nebo chytrý telefon. Díky nim se jim totiž na daném místě do prostoru zobrazí osoby či věci, které se týkají minulosti Ostrova,“ vysvětlil místostarosta Ostrova Marek Poledníček.

Pro spuštění funkcí aplikace bude potřeba načíst QR kód, který bude spolu s dalšími informacemi k dispozici na tabulích na jednotlivých místech. Projekt počítá se zastaveními.

„V prvním bude Štěpán Šlik vyprávět o svém životě. Na dalších se pak lidé díky této aplikaci budou moci v Zámeckém parku, před klášterem na Starém náměstí seznámit nejen s krásami barokního parku, ale také s výstavbou kláštera nebo jednáním Leopolda Toskánského na historické radnici,“ upřesnil místostarosta Poledníček.

Trasa dlouhá asi jen jeden kilometr povede kolem historického jádra města Ostrov a je určená pro celou rodinu. Místostarosta upozorňuje, že ne všechny přístroje budou moci tak náročnou aplikaci spustit. Kdo s tím bude mít problém, bude si techniku moci zdarma zapůjčit v místním infocentru.

Petr Kulhánek
Kulhánek: Chtěli jsme prodloužit nouzový stav, aby nenastala ještě větší hrůza

Znovuoživené Krušnohoří je česko-německým projektem, na němž se Ostrov podílel částkou 200 tisíc korun. Do projektu se zapojily i další obce – Jáchymov, Boží Dar, Loučná pod Klínovcem, Abertamy či německý Annaberg a Breitenbrunn.

Další aktivitou, kterou město připravuje pro občany i navzdory covidu, je zprovoznění discgolfového hřiště. I tato investice přijde město na 200 tisíc korun a zprovozněna bude už za pár týdnů.

„Hřiště stavíme mezi fotbalovým hřištěm a Boreckými rybníky,“ doplnil Poledníček. V discgolfu se hází létajícími talíři do speciálních košů. Těch má být na novém hřišti šest.