Rekonstrukce propojky ulic započala letos v dubnu a skončila začátkem července. Celá stavba stála kolem 1, 04 milionu korun a financována byla z rozpočtu města Ostrov.

Do jarního výběrového řízení na úpravu stávající komunikace se smíšenou dopravou, osazení nového osvětlení a vyřešení bezbariérovosti propojení Jáchymovské a Smetanovy ulice se přihlásilo 14 firem. Se svou nabídkou pak uspěla společnost RF Construktion s. r. o.

„Stavba byla ukončena a převzata 7. července. V rámci její realizace vznikla nová silnice s obrubníky, jedno parkovací místo, točna pro automobily ve slepé ulici a zpevněný chodník ze žulové dlažby. Součástí opravy daného místa bylo také osazení nových lamp veřejného osvětlení a vybudovány byly i nové rozvody. Místo bylo také odvodněno," řekl Jiří Diviš z Odboru majetkové správy Městského úřadu Ostrov.

Nová silnice tak nahradila stávající udusanou cestu v obytné zóně a rekonstrukcí byl také vyřešen bezbariérový přístup a možnost průjezdu cyklistů a kočárků z Jáchymovské ulice do Smetanovy, jelikož nevyhovující schodiště nahradil bezbariérový chodník.