V rámci spolupráce SPŠ Ostrov a WITTE Automotive v Nejdku dodal studentský projektový tým svůj první výrobek – zásuvkovou desku pro formy s horkými vtoky. Odběratelem je tým nástrojárny nejdeckého výrobce zamykacích systémů pro automobilový průmysl.

„Dnes jsem převzal první výrobek studentského týmu SPŠ Ostrov a výsledek je opravdu kvalitní. V listopadu bylo naše rozhodnutí navázat dlouhodobou výrobní spolupráci s ostrovskou průmyslovkou správné. V prosinci jsme viděli první prototyp a po ověřovacích zkouškách tepelných vlastností navrženého materiálu, jiného než námi klasicky používaný dural, jsme dali souhlas k výrobě," popisuje Miroslav Lusk, koordinátor spolupráce za tým nástrojárny konstrukce WITTE Automotive.

A doplňuje: „Odhadovaný počet kusů, který by studenti mohli pro naše formy vyrobit, je v průměru deset zásuvkových desek ročně. Už dnes je nám jasné, že v projektovém týmu jsou jen aktivní studenti. Jedná se o talentované strojaře z různých ročníků a na výrobě na školních CNC strojích se podílí i Klára Rödlová, studentka ES2. Strojařina není tedy jen mužskou záležitostí, ale i studijním oborem pro dívky s technickým talentem. A Klára je určitě jednou z nich."