Neustále padající sníh a tuhé mrazy zkomplikovaly život provozovatelům Ostrovského Macíka, kteří se starají o několik desítek zvířat. Ti byli nuceni omezit svůj provoz.

„Vzhledem ke sněhové kalamitě a mrazům, které postihly náš kraj, musíme přejít do nouzového režimu, a to do odvolání. V Ostrovském Macíku žijí převážně stará a nemocná zvířata, většina z nich musela být přesunuta do vytápěných prostor. Bohužel stále se na nás obracejí útulky se žádostí o přijetí malých nebo starých psů, bohužel jim již nemůžeme pomoci,“ uvedla Hana Šimková z Ostrovského Macíka. Ta také přiznala, že provoz azylu komplikuje i sníh.

„Sníh je velkým problémem, na střechách našich stájí, které je nutno každý den uklízet. I krmení a běžná péče v těchto podmínkách zabere dvojnásobek času. Velikost našich stájí, tudíž střech, které se musí uklízet, nám nedovoluje plnit celý náš program. Vybrali jsme části, které až do odvolání musíme pozastavit. Návštěvy v zařízeních Oblastní charity Ostrov a Domova se zvláštním režimem Matyáš,“ dodala Šimková. Odchytová služba bude působit pouze v Ostrově a k němu patřícím obcím, a to pouze pro akutní případy. Občanské sdružení je nuceno zrušit i naplánovaný program.

„Rušíme všechny besedy. Všem, kterých se to týká, se velmi omlouváme. Případné dotazy ráda zodpovím na telefonu. Zůstává pouze Den otevřených dveří, a to v náhradním termínu 24. prosince, od 9 do 12 hodin,“ pokračovala Šimková. Ostrovskému Macíkovi mohou pomoci i samotní lidé. „Na našich internetových stránkách se mohou lidé podívat, jaké dárky jsou momentálně nejvíce potřeba. Dále hledáme dobrovolníky, kteří by chtěli vypomoci s chodem azylu, a to v jakoukoli denní, ale také noční dobu. Podmínkou je však věk osmnácti let,“ uzavřela Hana Šimková.