„V současnosti vymýšlíme, co bude s bazénem dál. Zastupitelé, se kterými jsem mluvil, nemají zájem o jeho provoz,“ uvedl místostarosta Potůčků Roman Jeníček.

Znalecký posudek je jasný. Pokud by obec měla opět otevřít bazén, musela by do něj v současnosti investovat 10 milionů ze svého rozpočtu. Poté by byl pouze provozuschopný. Další nadstandardní služby v podobě brouzdaliště nebo toboganu nepřicházejí v úvahu. „Nemáme možnost bazén rozšiřovat,“ řekl Jeníček. Dříve v bazénu fungovala ještě sauna a vířivka.

Roční provoz bazénu přišel obec na tři miliony korun. „Čistý příjem z provozu bazénu byl 800 000 korun,“ upřesnil místostarosta.

V minulosti obec uvažovala dokonce i o dotaci, ale podmínky pro její splnění jsou pro Potůčky nereálné. „Dotaci bychom dostali, pokud by se nejednalo o rekreační bazén, ale tréninkovou plochu pro plavce,“ vysvětlil Jeníček.

Teď vedení obce hledá řešení, jak vyhovět výsledku referenda a přitom zbytečně nezatížit rozpočet na příští rok. „Zjišťujeme, zda by si nevzal bazén někdo do nájmu. Pro tuto variantu teď vymýšlíme podmínky a také nájemné,“ dodal k osudu bazénu Jeníček.