Před davy tančil John Travolta a davy zde pozdravil i Richard Gere. Ani letos tomu není jinak a letní kino navštívil i Willem Dafoe, který zde uvedl představení filmu Poslední pokušení Krista. A Karlovy Vary zde už tradičně připravily večer města, tentokrát koncert Anety Langerové s KSO.

Letošní rok ale může být pro letní kino zlomový. Během roku o něj není mezi lidmi zájem a kromě několika koncertů zeje prázdnotou. A zvolna se znovu rozpadá. Vedení města proto nastínilo dvě varianty, jak s tímto areálem u Poštovního dvora naložit. Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) je první minimalistická, a oprava kina by tak stála kolem půldruhého milionu korun, ta druhá maximalistická deset milionů.

Spodní orchestřiště zasáhla vlhkost, a tím plíseň, opravit se musí plátno, zázemí pro účinkující, vrchní část kina a nutné jsou i další úpravy, aby bylo kino stavebně a technicky způsobilé. „Pokud se ale přikloníme k minimalistické variantě, pak kino opravíme pouze částečně a to by stálo pouze půldruhého milionu," vysvětlil náměstek Riško. A do areálu pozval karlovarské zastupitele, aby na vlastní oči viděli, v jakém stavu areál je a jaké variantě opravy by dali přednost. „Nemáte o osud letního kina zájem," vyčetl jim pak náměstek Riško na zastupitelstvu, protože pozvání jich využilo jen několik. Opozice, především zastupitelé z hnutí O co jim jde?!, se ale náměstkovi postavili. Podle Otmara Homolky i Jaroslava Fujdiara město účelově zvedá na opravu kina náklady, protože kino chce zrušit. „A pak by zdejší pozemky mohly být využity k výstavbě, například na rozšíření ubytovací části Poštovního dvora," namítali oba zastupitelé.

A před zastupitele přizvali i profesionálního promítače pana Vokurku, aby jim vysvětlil, jaké promítačky jsou sem vhodné a že plátno, kterým vedení města plánuje nahradit původní, které se rozpadlo, není vhodné. Zastupitelé z hnutí O co jim jde?! také poukazovali na to, že město nemá představu o tom, jak kino využít, a nevyzkoušelo jeho komerční využití. Na to náměstek Čestmír Bruštík (volní) reagoval slovy, ať se tedy o to pokusí sám Otmar Homolka. Ten se sice jeho slovům podivil, ale úkol neodmítl. Zato zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) označil návrh města za alibismus a dotazoval se, jakou dotaci na pořádání komerčního koncertu a jednoho filmového představení Otmar Homolka od města obdrží. „Žádnou," dozvěděl se.

A u toho zůstalo. Otmar Homolka má připravit tyto dvě akce během příštího roku, a pokud se mu podaří, pak městu dokáže, že letní kino lze komerčně využít. Když se chce.