VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Hanu Bartošovou, starostku Tepličky

Teplička - Situace v obci se po záplavách z prvních lednových dnů uklidnila. Jak ale na záplavy reagovali lidé? Kolik jich bylo v přímém ohrožení? Nevznikla panika? A jak dlouho budete ještě držet povodňovou pohotovost?

9.1.2011
SDÍLEJ:

V pátek 7. ledna při odstraňování ledových ker v Tepličce na Karlovarsku pomáhal i upravený obrněný transportérFoto: Deník/ Petr Przeczek

Panika v žádném případě nevznikla. Myslím si dokonce, že někteří lidé, kteří bydlí v kopci, se o problémech dozvěděli až z médií. Ve dvou domech, které Teplá nejvíce ohrožovala, žije sedm lidí. Na menší problémy s Teplou jsme tady zvyklí, ale něco takového jsme tady ještě nezažili. Všichni lidé proto dostali kontakty na členy povodňové komise, která úzce spolupracovala s karlovarským krizovým štábem. I když už je nyní led pryč, jsme stále v pohotovosti. Situaci budeme bedlivě sledovat ještě tři čtyři dny, možná týden. Horní tok Teplé není úplně stabilní, mohou se uvolnit i další ledové kry. Kdyby něco přišlo od Bečova, byl by problém. Pro ten případ nechali pracovníci Povodí Ohře v obci na mostě bagr, kterým mohou v případě nutnosti odstranit z koryta řeky ledové kry. Ty by totiž mohly řeku pod mostem ucpat. Blíž k Teplé se bohužel už těžko dostanou. Voda vylitá z koryta do okolních luk totiž podmáčela břehy.⋌

Autor: Petr Kozohorský

9.1.2011
SDÍLEJ:
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení