Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Jiřího Vaněčka, předsedu místního sdružení karlovarské ODS

Karlovy Vary - Co říkáte na diskusi okolo rozpočtu na jednání zastupitelů města Karlovy Vary?

18.2.2011 12
SDÍLEJ:

Jiří VaněčekFoto: Foto: ODS

Předpokládal jsem, že rozpočet na rok 2011 bude schválen, ale také jsem čekal, že bude dán prostor alespoň některým konstruktivním návrhům opozice a rozpočet získá větší podporu než těsnou většinu K20. Nesouhlasím s vyjádřením pana primátora, že opozice dostala rozpočet včas a měla se k němu možnost vyjádřit, což neučinila, a na zasedání zastupitelstva nezastávala svoji konstruktivní, ale obstruktivní roli. Za ODS můžu potvrdit, že písemné stanovisko obsahující výhrady k navrženému znění bylo členům finančního výboru, včetně pana primátora, odesláno obratem a pozvánka k jednacímu stolu nepřišla. Naopak bych rád připomněl výtku učiněnou jedním z dlouholetých opozičních zastupitelů, který prohlásil, že doposud nepamatuje rozpočet, který by s opozicí nebyl předjednán a nebyla snaha nalézt pro tento základní a důležitý dokument podporu. Toto byla první premiéra. Druhou premiérou byla aplikace nového jednacího řádu zastupitelstva, který v rámci své deklarované otevřenosti a zavedení větší demokracie ve finále dopadl tak, že ani na jednu z 58 věcných interpelací, týkajících se konkrétních částí projednávaného rozpočtu v části majetku a investic, nebylo odpovězeno. Je pravdou, že některé interpelace byly podobné, ale to byl pouze důsledek velkého překvapení všech zúčastněných opozičních zastupitelů, že na interpelace se opravdu odpovídat nebude. Odpověď na interpelace písemně do 30 dnů, když se tyto vztahovaly k projednávanému rozpočtu před jeho schválením, postrádá smysl. Upřímně mě bylo líto některých členů K20, kteří museli zjevně držet bobříka mlčení a odmítat i takové návrhy opozice, které mají oporu v jejich vlastních volebních programech, popřípadě u úprav rozpočtu, u kterých je zjevné, že k nim bude muset v průběhu roku stejně dojít. Úterní „bobřík“ tak rozehrál několik herních situací, jejichž výsledkem bude gól do vlastní brány K20. Bohužel. A nebylo to nutné. Závěrem bych rád zdůraznil, že většina ostatních bodů předložených vedením města (z 90 projednávaných) byla schvalována bezproblémově i hlasy opozice, některé dokonce pouze s přispěním opozice.⋌

Autor: Redakce

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení