VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: karlovarského radního Otmara Homolku hnutí O co jim jde

Karlovy Vary - Rada města vás pověřila zpracovat zadání komplexního materiálu týkajícího se nevyjasněných aspektů podání žaloby na určení vlastnictví KV Areny. Co si pod tím máme představit? Jaký je váš názor na tuto žalobu?

26.6.2011 15
SDÍLEJ:

Otmar HomolkaFoto: Foto: Magistrát města Karlovy Vary

Rada města se usnesla, že nechá ve spolupráci s najatými právníky komplexně prověřit podanou žalobu a její možné právní, ekonomické či technické dopady, a to v případě různého vývoje i ukončení sporu. Toto nám díky jejímu podání bez náležité diskuse chybí a mnozí z nás proto pochopitelně odmítají bez potřebných informací o tak zásadní věci rozhodovat.

Nyní připravujeme okruhy možných otázek či problémů spojených s žalobou a soudním řízením.
Z mého pohledu nejde ve věci požadavku prověření žaloby o apriorní nechuť podávat jakoukoli ožehavou žalobu, pouze musíme pragmaticky zhodnotit pro a proti soudního sporu a potom se rozhodovat.

Můj osobní názor na věc je takový, že do sporu bych určitě šel. Při výhře, kterou pokládám za velmi pravděpodobnou, dostaneme město elegantním způsobem z půlmiliardového dluhu, budeme hospodařit s čistým štítem, vyrovnaným rozpočtem a budeme se moci věnovat opravám komunikací a chodníků, novým investicím do škol, domovů pro důchodce atd. Jinými slovy, nebude nás čekat nepříjemná a dlouhodobá škudlící reforma, podobná té, jakou nyní prožívá náš zadlužený stát. Přitom hala zde zůstává, ale bude se o ni starat ten, kdo na její stavbě nejvíce vydělal, což považuji za spravedlivé.

Město samozřejmě provoz haly podpoří, protože na tom má pochopitelný zájem, ale za podmínek výhodných pro všechny participující subjekty. Jsem totiž přesvědčen, že smluvní vztah je tehdy dobrý, když na něm vydělají obě (všechny) strany. Naopak za špatný považuji takovou smlouvu či obchod, který jednu stranu vynese do finančních oblak a z druhé udělá žebráka.⋌

Autor: Ivana Kalinová

26.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora města Karlovy Vary

Ilustrační foto

Kanonýři z Kladna Varáky nešetřili, hurricany teď čeká letošní derniéra

Nezkontroloval brzdy na návěsu

Karlovy Vary - Dvaašedesátiletý řidič nákladní soupravy nabořil do svodidel na silnici R6 v Karlových Varech.

Chodovský most ve Dvorech je opravený, řidičům se otevře v pátek odpoledne

Karlovy Vary - Opravovaný most v ulici kpt. Jaroše přes Chodovský potok bude znovu průjezdný. 

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Policie žádá řidiče: Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Karlovarský kraj - Husté sněžení, nárazový vítr a náledí komplikuje dopravu v kraji. Policisté proto žádají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT