O hotel Praha, který vlastní italsko-holandské Karlovarské minerální vody (KMV) a přesto, že se jedná o velmi movitého vlastníka, tato kulturní památka se rozpadá. Věříme, že úřad nebude zahálet a neprodleně s Mattonkou zahájí správní řízení tak, jak to učinil v našich předchozích podnětech.

KMV se ke kulturnímu dědictví staví macešsky již mnoho let. Například Alessandro Pasquale před rokem v České televizi zpochybnil důvod památkové ochrany hotelu Praha, když řekl: „Podle mně nemá žádnou historickou hodnotu a bylo by to plýtvání penězi se o to starat a říkám to bez problémů. Pokud se o to někdo chce starat, je vítaný. Já mu ho klidně daruji."

Mattonka se o hotel nijak nestará. Za poslední rok provedla jedinou investici – hotel obehnala plotem. Přestože ASORKD vyslyšela Pasqualeho výzvu, hotel odmítl darovat. Pan Pasquale darování hotelu odmítl s tím, že pro Kyselku má jiný plán. České úřady ustupovaly rozpínavosti KMV celých dvacet let. Je nutné, aby karlovarští úředníci nebyli jen bičem na 'malé' provinilce, ale trvali na dodržování zákona i u firem s miliardovými obraty.