VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Michaelu Kousalovou, mluvčí karlovarského magistrátu

Karlovy Vary - Řada obyvatel Karlových Varů si stále stěžuje na třídění odpadu ve městě. Podle nich vyhazuje mnoho lidí k barevným kontejnerům věci, které tam nepatří, a ty poté po ulici roztahají bezdomovci. Co hrozí lidem, kteří nerespektují třídění odpadu?

2.8.2011
SDÍLEJ:

Tisková mluvčí Michaela KousalováFoto: Foto: Magistrát města Karlovy Vary

Pravidla svozu odpadů a povinnosti fyzických osob s jejich tříděním stanovilo zastupitelstvo města Obecně závaznou vyhláškou o nakládání s komunálním odpadem. Z té například vyplývá, že občané města musí objemný odpad odkládat do velkoobjemových kontejnerů rozmístěných městem nebo do označených kontejnerů ve sběrných dvorech. Tím, že lidé nedodrží nařízení stanovená ve vyhlášce, dopouštějí se tak jejího porušení, které může být postihováno uložením peněžní pokuty. Kontrolovat, co lidé do sběrných nádob vyhodí, by bylo velmi komplikované a těžko proveditelné. Vytříděný odpad prochází po odvezení třídící jednotkou, kde je pečlivě probrán, a věci, které do něj nepatří, jsou vytříděny a vyhozeny do příslušného či komunálního odpadu. Změnu systému svozu sběrného odpadu zatím neplánujeme. Důležité je však občany upozornit, že když mají třeba větší papírovou krabici a postaví ji vedle sběrné nádoby, tak se domnívají, že bude odvezena. To ovšem není pro pracovníky a řidiče svozového vozu technicky možné. Tímto bychom tedy chtěli apelovat na všechny občany, aby opravdu veškerý vytříděný odpad vhazovali přímo do nádob, PET lahve sešlápli, větší krabice rozřezali a podobně.

Autor: Jakub Kopřiva

2.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení