VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Miloslava Čermáka, náměstka hejtmana kraje

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji byl koncem roku zahájen projekt Euroklíč. Komu je tento projekt určen? Co je jeho hlavním cílem?

8.2.2011
SDÍLEJ:

Provoz veřejných toalet byl zahájen vedle hornického domu v Sokolově. Veřejnost vhazuje do mincovníku u dveří deset a pět korun, zdravotně postižení a matky s dětmi mohou použít takzvaný euroklíč. Za ten se ale platí. Jeho cena je stanovena na 357 korun.Foto: DENÍK/Roman Cichocki

Realizaci projektu převzalo v současné době Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje, jehož cílem je zvýšit zájem klientů i podnikatelů o tento speciální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení bez pomoci druhé osoby. K tomu, aby se euroklíčem dala tato zařízení otevřít, musí být osazena speciálním zámkovým systémem (eurozámkem). Na území kraje je doposud nainstalováno pouze osm eurozámků. Zájem o zakoupení euroklíče je malý, a koresponduje tak s nízkou možností využití euroklíče v kraji. Tato nepříznivá situace by se měla změnit díky tomuto projektu. Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje zakoupilo v rámci projektu 30 euroklíčů. Ty budou v druhé polovině února předány Mateřským centrům v kraji, která je budou dále bezúplatně zapůjčovat matkám s dětmi do tří let věku. Hlavním cílem projektu je přispět k osazení co největšího počtu eurozámků v Karlovarském kraji, tak aby potenciální uživatelé měli možnost euroklíče využít. Za tímto účelem probíhají v současné době osobní jednání s majiteli či provozovateli zařízení, jako jsou například benzínové pumpy, sportovní či kulturní zařízení nebo obchodní centra, ve kterých je zapotřebí osazení eurozámků.

Autor: Jakub Kopřiva

8.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení