VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Petra Kulhánka (KOA), primátora Karlových Varů

Karlovy Vary – Advokát Karel Jelínek, který město zastupoval při řešení kauz bývalého vedení, například u golfu, hale, Lázní III a dalších případech, vypověděl městu smlouvu o svém právním zastoupení. Co na to vedení města?

19.10.2012 3
SDÍLEJ:

Petr Kulhánek, primátor města Karlovy Vary.Foto: Deník/Archiv KD

Výpověď smlouvy o právním zastoupení je ze strany doktora Jelínka zcela legitimní krok. Narušení důvěry mezi klientem a advokátem je zjevně oboustranné. V současné době zvažujeme podnět k advokátní komoře pro nerespektování pokynů klienta, paradoxně se k tomu Karel Jelínek přiznává i ve zdůvodnění své výpovědi. Není přípustné, aby advokát vědomě činil kroky zcela proti vůli klienta a ještě k tomu využil vystavené plné moci. Smyšlené konstrukce o jakési klientské síti obsažené v jeho výpovědi jsou natolik absurdní, že nemá z mého pohledu smysl je komentovat.

Jak jsem již mnohokrát uvedl: časopis Promenáda vychází přes dvacet let, řada ve výpovědi zmíněných společností jsou inzerenty tohoto časopisu řadu let nebo po celou dobu jeho vydávání. Společností, které využívají časopis pro svou prezentaci, jsou desítky. Vydavatelství Promenáda je veřejnou obchodní společností, od svého vzniku je rodinným podnikem se dvěma společníky, jedním z nich jsem já a jsem také od počátku statutárním zástupcem společnosti. Pokud bych při vstupu na radnici společnost opustil, znamenalo by to její faktický zánik – veřejná obchodní společnost musí mít dva společníky. Mnohokrát jsem jasně řekl, že nepohřbím dvacet let tradice a ze společnosti neodejdu. Mé působení ve společnosti není v rozporu s žádnými legislativními pravidly, faktické působení je velmi omezené, protože současná práce na radnici mě nepouští kolikrát už ani za vlastní rodinou.

Odmítám jakékoliv konstrukce neobjektivního rozhodování, navíc všechna rozhodnutí jsou výsledkem většinového názoru celé koalice, nikoliv rozhodnutím jedince. Skutečnost, jak otevřeně jsou radní nebo koaliční kluby z mé strany informováni, může potvrdit kdokoliv z kolegů.

Když jsem před dvěma lety hlasoval PRO angažmá dr. Jelínka do služeb města, netušil nikdo z nás, kam až je schopen zajít při nerespektování diktátu svých radikálních názorů s černobílou optikou – k paranoidním spekulacím, přičemž zákon o advokacii se pro něj stal jen bezcenným cárem papíru.

Autor: Ivana Kalinová

19.10.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora města Karlovy Vary

Ilustrační foto

Kanonýři z Kladna Varáky nešetřili, hurricany teď čeká letošní derniéra

Nezkontroloval brzdy na návěsu

Karlovy Vary - Dvaašedesátiletý řidič nákladní soupravy nabořil do svodidel na silnici R6 v Karlových Varech.

Chodovský most ve Dvorech je opravený, řidičům se otevře v pátek odpoledne

Karlovy Vary - Opravovaný most v ulici kpt. Jaroše přes Chodovský potok bude znovu průjezdný. 

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Policie žádá řidiče: Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Karlovarský kraj - Husté sněžení, nárazový vítr a náledí komplikuje dopravu v kraji. Policisté proto žádají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT