Rozsáhlá investiční akce, která navazovala na stavbu nové budovy horního vlakového nádraží a lávky přes kolejiště směrem na Růžový Vrch, bude kolaudována v pátek 23. srpna. „Stavba měla být dokončena v červenci, kdy se uskutečnilo její předání. Nyní se dělají dokončovací práce a některé vícepráce, které jsme si objednali. Ke kolaudačnímu řízení by mělo být všechno připraveno a neočekáváme problémy,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík. Dodal, že autobusy městské hromadné dopravy již na terminál zajíždějí a veškerá doprava to bude mít povoleno až po výsledku kolaudace.

„Co se týká nákladů na stavbu, zvýšily se o necelé jedno procento a pokryjeme je z dotačních peněz. Ale jednalo se o věci, které jsme my jako město po dodavateli požadovali navíc,“ doplnil Petr Bursík a jako příklad uvedl napojení některých komunikací a opravu chodníků. Celkem měla rekonstrukce přednádražního prostoru stát 36 milionů korun.

Nyní se budou ještě řešit přístupové cesty k malému terminálu, a to z Nákladní ulice i z Ostrovského mostu. Malý terminál na horním nádraží byl financován z dotací z Integrovaného plánu rozvoje území. Dalším v pořadí je terminál Tržnice. „Na opravu Tržnice už jsme měli mít stavební povolení, ale stále se nám nedaří ho získat. Nyní se ale snad už vše dořeší a v září už ho snad budeme mít,“ dodal Petr Bursík.