„Už máme zpracovanou územní studii na naše první náměstíčko. S realizací to vidíme ale až tak v roce 2023,“ uvedla starostka, která si je vědoma, že klasické centrum obci zkrátka schází.

Na náměstíčku by chtěly Otovice, které mají ročně k dispozici v průměru asi 14 milionů, postavit dům s pečovatelskou službou. Zatím se jeví spíše minimalistická verze než ta, na niž je už hotová studie. Ta totiž počítá až s 20 byty, přičemž náklady by měly dosáhnout 60 milionů korun. „Kdybychom si na tuto akci vzali dotaci, tak pro nás příliš výhodná nebude, protože bychom dosáhli jen na 12,5 milionu korun. Uvažujeme proto o menší stavbě, na niž bychom si vzali spíše úvěr,“ vysvětlila.

Na náměstíčku by měla stát také menší kaplička pro obřady. Rozhodně ale nepůjde o sakrální objekt, a nebude proto potřeba jeho vysvěcení. Zatím vedení radnice neví, jakou by měl mít podobu. „Může mít ale i modernější ráz. Faktem je, že vnitřní obřady zatím pořádáme pouze v zasedačce na úřadě,“ pokračovala starostka Otovic.

Náměstíčkem, které se bude stavět na zelené louce, by měla vést pěší zóna s alejí a řadou pěšinek na příležitostné procházky. V lokalitě se počítá ovšem i se stavbou rodinných domů na soukromých pozemcích včetně nebytových prostor pro různé obchody a služby. (jako)