Jednou z největších současných investic ostrovské radnice je rekonstrukce Paláce princů. Ta by měla být dokončena letos v květnu a poté se do areálu přestěhuje městská knihovna. Celý projekt je financován z rozpočtu města a z dotací z Regionálního operačního programu (ROP).

Náklady jsou 60 milionů korun plus dalších 20 milionů je potřeba na dopravní řešení. „Ano, budova se změní v městskou knihovnu, kterou budou využívat převážně ostrovští občané,“ konstatoval starosta města Pavel Čekan. Ten také potvrdil, že při rekonstrukci se musely řešit určité problémy. „Samozřejmě, menší problémy jsme řešili, ale to se při opravách historických budov stává velmi často. V letošním roce město vynaloží na dokončení tohoto projektu přibližně 27 milionů korun,“ dodal starosta.

Knihovna bude zcela nová, nebude tam tedy staré vybavení a nábytek z té současné. Vedení města chce vše vybavit novými regály, židlemi a podobně. Prostory v Paláci princů jsou trojnásobně větší než v současné knihovně.

„V současné době probíhají dokončovací práce. Kolaudace je naplánovaná na letošní květen. Během letních prázdnin bychom chtěli vše ze starých prostor přestěhovat do Paláce princů. Nová knihovna bude tedy v provozu od září,“ uzavřel starosta města Pavel Čekan.