Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Památkáři překvapili v Kyselce

Kyselka - Karlovarské minerální vody správní řízení považují za reakci na mediální výstupy

1.6.2011 1
SDÍLEJ:

Kdysi překrásné Lázně Kyselka se nenávratně mění v totální ruinu.Foto: DENÍK/Ivana Kalinová

Začalo další kolo boje o záchranu zdevastovaných Lázní Kyselka. Karlovarský magistrát zahájil s majitelem části poničeného areálu správní řízení.
„Magistrát, oddělení památkové péče, jako orgán státní památkové péče, zahájil s vlastníkem části památkově chráněného areálu v Kyselce, firmou Karlovarské minerální vody, a.s., počátkem května správní řízení z moci úřední, jehož předmětem je možnost naplnění skutkové podstaty spáchání správního deliktu na úseku památkové péče,“ informoval mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Toto rozhodnutí společnost Karlovarské minerální vody, a.s., (KMV) zaskočilo. Před nedávnem totiž firma uvedla, že objekty v Kyselce, které vlastní, jsou zabezpečeny podle požadavků památkářů.

„Naposledy v březnu 2010 orgán státní památkové péče vyzval KMV k provedení zabezpečovacích prací na objektech ve vlastnictví firmy. Jejich provedení v souladu s požadavky památkové péče a v odpovídající míře bylo protokolárně zaznamenáno. Od té doby jsme neměli žádné indicie, že by zajištění objektů bylo nedostatečné,“ řekla mluvčí KMV Bibiana Bejlková.

„Zahájení správního řízení ze strany oddělení památkové péče je proto pro nás velice překvapivým krokem a považujeme jej spíše za reakci na mediální výstupy kolem areálu bývalých lázní než za řešení skutečného stavu věcí,“ uvedl generální ředitel KMV Alessandro Pasquale.

KMV nyní podle své mluvčí připravují návrhy konkrétních projektů na další využití a revitalizaci objektů ve vlastnictví společnosti, které budou konzultovat s dotčenými orgány a následně představí veřejnosti. Jako příklad uvedla rekonstrukci mostu z dob Heinricha Mattoniho. Podobný přístup chtějí KMV podle svého generálního ředitele uplatňovat i do budoucna.

Objekty v Kyselce patří nejen KMV, ale také společnosti C.T.S. Duo. Do boje o jejich záchranu se už vložili nejen památkáři či kraj, ale také Ministerstvo kultury a kancelář ombudsmana ČR.

Autor: Petr Przeczek

1.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení