„Situace je opravdu lepší, už to není tolik divoké. Pomohla tomu každodenní přítomnost strážníka v ulicích našeho města. Ten působí svou přítomností hlavně preventivním dojmem," vysvětlil starosta Božího Daru Jan Horník.

Časy, kdy radnice vyhlásila špatně parkujícím vozidlům nulovou toleranci a nechala takto stojící vozy odtáhnout, se tak zatím nebudou opakovat.

„Chtěli bychom zavést registr, kde by se zaznamenávalo, kolikrát už řidič špatně zaparkoval a byl řešen pouze domluvou. Samozřejmě že bychom pak pro opakující se hříšníky takové pochopení neměli a už bychom sáhli po pokutách. Ty by však nebyly malé, začaly by minimálně na 500 korunách," prozradil Horník.

Podle něj se stále někteří řidiči nepozastavují nad tím, kde zaparkovali své auto. „Některým je skutečně jedno, kam to postaví. Tito řidiči pak stojí na místech uvolněných pro parkování ubytovaných hostů, či dokonce překáží v údržbě komunikací," dodal starosta.

Parkovacích míst podle starosty nabízí Boží Dar dostatek. Ať už nově postavených, tak i těch, která provozují blízké skiareály.