Těžké časy nastávají motoristům, kteří si karlovarský Čertův ostrov pletou s odstavným parkovištěm. Zvláště pak těm, kteří už mají u strážníků městské policie nějaký starší vroubek pocházející z této lokality. Jeden už má podobných vroubků devět. Za to už „vyfasoval“ dvoutisícovou pokutu. A možná nebude sám! „Čertův ostrov je bezesporu problémovým místem. Tedy alespoň co se parkování týká. Řada návštěvníků si jej totiž plete s odstavným parkovištěm. A právě na podobné motoristy se nyní důsledně zaměřujeme,“ konstatoval Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie. Pravidelné kontroly na Čertově ostrově začaly 26. června letošního roku.

Tedy těsně poté, co se vedení města rozhodlo řešit otázku parkování v této části Karlových Varů. „Nešli jsme do toho takříkajíc po hlavě. Nejdříve jsme se soustředili na informační kampaň. Parkování na Čertově ostrově už totiž není tak jednoduché. Místem si mohou vlastně být jisti jenom ti, kteří mají od magistrátu vystavené povolení k parkování,“ vysvětlil Vlasák. Za více než měsíc rozdali strážníci 426 výzev. Stovku vyřešili domluvou, dalších 128 motoristů si za nesprávné parkování odneslo pokutu. „Vedle toho jsme přímo na místě udělili dalších padesát blokových pokut,“ upřesnil velitel strážníků. Zatím však uniformovaní muži nesáhli po botičkách, ani nevolali odtahovou službu.

Čas benevolence však končí. „V kontrolách budeme samozřejmě pokračovat. Nyní už ale budeme přísnější. Přijdou na řadu botičky i odtahy. Ty ovšem pouze v nejnutnějších případech,“ varoval motoristy velitel městské policie. „Vítr“ z pokuty by měli mít hlavně ti, kteří už se na Čerťáku nějakého toho přestupku dopustili. „Stále platí naše heslo třikrát a dost. To znamená, že třikrát přestupce upozorníme, a počtvrté už přijde na řadu sankce,“ dodal Marcel Vlasák.