Kvůli narůstajícími počtu osobních aut plánuje vedení karlovarského magistrátu přeměnit takové plochy i v dalších lokalitách města. „Jedná se konkrétně o ulice Rolavská, Buchenwaldská a Husova,“ informoval náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO), který kvitoval, že od té doby, co se v Dalovické ulici zprovoznilo 41 nových parkovacích stání, situace se tam zlepšila o osmdesát procent.

„Stejně jako v případě Dalovické ulice i v těchto tří dalších ulicích počítáme s vybudováním parkovišť v místech, kde jsou sice trávníky, které ale dávno nejsou udržované, jsou podmáčené a slouží maximálně k venčení psů. My tam místo nich chceme postavit moderní parkovací stání,“ pokračoval náměstek Trtek.

Milan Zádamský, jeho hosté v Puppu a dary, které od nich dostal.
Milan Zádamský slavil padesátiny. Velkolepé oslavy v Puppu se účastnilo 300 lidí

Jak dodal, nejdříve přijde na řadu ulice Rolavská ve Staré Roli, která vede od kostela směrem na Kozodoj, a to už zřejmě v příštím roce. „Na tuto akci máme už hotovou projektovou dokumentaci a jsou na ni i alokovány finanční prostředky v rozpočtu města na příští rok,“ upřesnil náměstek primátorky.

Další dvě lokality, tedy nové parkoviště v Buchenwaldské na Růžovém Vrchu a Husově ulici ve Staré Roli, budou muset podle něho ještě nějakou dobu počkat. Na realizaci parkovacích stání se totiž teprve projekt připravuje a město musí počkat i s vydáním potřebného stavebního povolení.

Železniční přejezd v Tuhnicích.
Pozor! Karlovaráky čekají dny pevných nervů. Přejezd v Tuhnicích se uzavírá