„Dalovická ulice je velmi frekventovaná a parkující vozidla bránila v plynulém průjezdu. Proto jsme hledali cestu, jak složitou dopravní situaci vyřešit. Nabízela se možnost využít sousední travnatou plochu, která se do budoucna vzhledem k poloze v těsném sousedství průtahu nedá k ničemu smysluplnému využít,“ vysvětluje náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Nové parkoviště, které bude primárně sloužit obyvatelům žijícím v Dalovické ulici, má kapacitu 41 míst včetně dvou vyhrazených stání pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

„Na parkovišti, které je napojeno na Dalovickou ulici, je obousměrná komunikace, a součástí stavby je i přístupový chodníček a veřejné osvětlení. Parkovací stání jsou provedena ze zatravňovací dlažby, chodník pak z dlažby betonové,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje a investic Magistrátu města Karlovy Vary Daniel Riedl.

Karlovy Vary uvažují o podobném postupu i jinde. „Máme ve městě vytipováno ještě několik dalších problematických míst, kde zvažujeme podobný postup. Jednou z nich je například Husova ulice ve Staré Roli,“ uzavřel náměstek primátorky.