Mnozí si už dávno například zvykli platit za parkoviště, které je v majetku města, formou SMS, což bylo mnohem jednodušší než házet mince do automatu. Tato služba byla ale k 1. září zrušena. Nahradí ji nová forma úhrady, a to přes mobilní aplikaci. Bude spuštěna právě dnes.

„Možnost platby prostřednictvím SMS zprávy nebo prozvoněním už není aktivní. Zůstávají tak varianty placení parkovného formou mobilní aplikace, v hotovosti a bezkontaktní platební karty. Je tak možné platit na zhruba polovině automatů, které to technicky umožňují, vzhledem k jejich stáří,“ říká mluvčí radnice Jan Kopál.

Mobilní aplikace se jmenuje MOJE DPKV a její velkou výhodou je její rychlost. Parkovné lze uhradit odkudkoliv pohodlně ze svého mobilu, řidič v rámci ní zaplatí daný poplatek.

Mobilní aplikaci MOJE DPKV je možné stáhnout zdarma pro mobilní telefony jak se systémem iOS (Apple), tak i pro uživatele se systémem Android.

„Jedná se o další modernizační krok městského systému, který umožňuje platby prostřednictvím mobilní aplikace na parkovacích automatech. Nový způsob platby jde s dobou a město zrušením SMS plateb navíc ušetří přibližně tři sta tisíc korun ročně,“ uvedl Tomáš Trtek (ANO), první náměstek karlovarské primátorky.

„V dnešní době je chytrý mobilní telefon pevnou součástí téměř každého z nás a máme jej téměř vždy u sebe. Proto si myslím, že se jedná o velmi komfortní a snadný způsob,“ doplnil.