Pokud by dotace nevyšla, je Nová Role připravena zaplatit celou akci ze svého a předběžná kalkulace hovoří o částce 50 milionů korun.

„Je to největší akce, kterou budeme letos realizovat," řekla hned zkraje starostka Nové Role Jitka Pokorná. Město se bude snažit dosáhnout na dotaci z ROPu, kde je podle starostky stále šance na dočerpání peněz z dotačního titulu.

„Otázkou je, zda na dotace na tuto silnici dosáhneme. Podle indicií, které se k nám donesly, by to mohlo vyjít," uvedla starostka, ta však ubezpečuje, že se město do rekonstrukce pustí i ze svých zdrojů.

„Řešili bychom to úvěrem. Nyní jsme ve fázi, kdy se chystáme vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele," prozradila Pokorná. Na pozoru se musí mít i obyvatelé Mezirolí. Ti, kteří nemají natažené inženýrské sítě, s sebou musí hodit, neboť po zahájení rekonstrukce to už nepůjde.

„Pokud vše půjde podle plánu, začít stavět by se mělo od prvního dubna. Pokud by vyšla dotace, musela by být rekonstrukce hotova do konce září, což je podle mého nadlidský úkol. I proto bychom žádali o výjimku, abychom mohli skončit s pracemi o měsíc později, tedy posledního října," uvedla starostka Pokorná. Bude se muset vytvořit i harmonogram prací, aby byl vždy jeden pruh průjezdný.