Několik set tisíc korun stojí roční provoz útulku pro opuštěné a zatoulané psy v Karlových Varech. Podobné výdaje, byť i o něco nižší, si nemohou dovolit radnice v menších městech a obcích. Proto problém opuštěných zvířat řeší jinak.
„Zvažovali jsme, že zřídíme vlastní útulek, ale asi to nebude možné, musíme hodně šetřit. Proto opuštěná zvířata odvážíme do útulku u Lubence. Tak pro ně zajišťujeme odvoz, očkování, veterinární ošetření i tříměsíční pobyt. Po uplynutí této doby hradí náklady za útulek sám jeho majitel. Pejsci tam však nezůstávají nikdy dlouho,“ říká starosta Bochova Miroslav Egert.
Ve Žluticích zásadní potíže s toulavými psíky nemají. „Většinu jich tady stejně známe. Přece nebudeme zavírat žlutického Filipa, který chodí od krámu ke krámu na procházku a všude dostane něco na zub. Jinak je to s odněkud zatoulanými psy. Ty necháváme pár dní v kotci v Technických službách, a potom je vozíme do kvalitního útulku v Mariánských Lázních. Tam nikdy nejsou dlouho, než najdou páníčka,“ řekl žlutický starosta Jaroslav Vojta.
ME ve fotbale 2024:
Vše o české reprezentaci, zápasy, výsledky i zprávy ze světa fanouškůMenší města nemají peníze na psí útulky
BOCHOV/ŽLUTICE - Menší města na Karlovarsku si nemohou dovolit statisícové výdaje za psí útulky. Proto řeší problém s opuštěnými zvířaty jinak.
Ilustrační foto
|
Foto: DENÍK/ Jan Čech