Nejjednodušším způsobem přepravy po festivalových Varech je tradiční chůze. Návštěvníci korzují a snaží se nikomu nešlápnout na nohu.

Ale během festivalu jsou tu i jiné možnosti. Pravidelně i nepravidelně jezdí po městě festivalová linka tří autobusů označených F1, F2 a F3. Doprava jimi je v rámci festivalu zdarma.

Tradiční festivalová půjčovna jízdních kol Specialzed půjčuje návštěvníkům festivalu kola, která jsou k dispozici na třech záchytných místech. U stanového městečka na Rolavě, u hotelu Thermal a v parku u Grandhotelu Pupp. Kromě vypůjčeného kola dostanete bezpečnostní helmu a zámek na kolo. Stačí, když předložíte svůj Festival pass nebo akreditaci spolu s platným průkazem totožnosti. Kolo vám poté půjčí až na čtyři hodiny. I když je půjčení kola zdarma, tak to není úplně pravda. Zdarma je pouze první hodina, po kterou máte kolo půjčené. Za další započatou hodinu platíte 100 korun. Kola si lze půjčit každý den od 8 do 23 hodin. Poslední den festivalu pak od 8 do 20 hodin.

Pokud vás nebaví šlapat, můžete se svézt v rikše, na kterou narazíte na trase Thermal Pupp. Stačí, když požádáte o odvoz, a mladí řidiči vás rádi svezou. Tato služba je opravdu zdarma. Sice je omezena délkou své trasy, ale neslibuje nic, co nakonec nesplní.

„O festivalu není nic lepšího, než když vezmete svou přítelkyni na procházku po Varech a pak se necháte odvézt rikšou okružní jízdou až ke galerii. Vychutnáváte si město a nikomu se nemusíte vyhýbat," řekl festivalový návštěvník Dominik Petržela.

Dokonce i hvězdní návštěvníci mají zajištěnou svoji vlastní dopravu v podobě oficiálních festivalových vozů BMW. Tato doprava je ale určena jen hvězdám festivalu. My ostatní se můžeme spokojit s tím, že nás na naší cestě centrem nepřejede roztržitý festivalový řidič.

Doprava o festivalu není jen o tom, jak se kam dostat, ale i o tom, kde necháte své auto, pokud nějaké máte. To je další problém, který musíte řešit. Zda parkovat na placených parkovištích na tržnici, na nábřeží Jana Palacha, ve Varšavské ulici, v podzemních garážích na náměstí Milady Horákové, nebo hledat volná místa, kde se jen dá.