A ihned zorganizovali petici, v níž vedení města žádají, aby od tohoto záměru upustilo a výše poplatků nezvyšovalo.

Tedy aby například platba za den činila dvacet korun místo padesáti a měsíční poplatek za jedno vozidlo místo tisícovky stále činil pět set korun.

Petici, kterou během několika dnů podepsalo na 430 lidí, ale rada města omítla. „Město tento poplatek nezvyšovalo od roku 1991, po celou dobu, tedy po šestnáct let, zůstala částka nezměněna. Pro dlouhodobé povolení k vjezdu do lázeňského území jsme navíc zvolili nižší koeficient, než jsme mohli,“ uvedl primátor Kulhánek (KOA).

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu
OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu

A zdůraznil, že pokud by město odpustilo zvýšené poplatky například zaměstnancům lázeňských domů, pak by zvýhodnilo jednu skupinu obyvatel, což nelze. Primátor Kulhánek také doplnil, že tyto argumenty předestřel i členům Asociace hotelů a restaurací.

Řidiči, kteří vjíždějí do lázeňského území, by si také měli uvědomit, že povolení i za 50 korun je opravňuje pouze k vjezdu, nikoliv k celodennímu parkování, jak je nyní běžné.

Poplatky za vjezd Dvaapůlkrát se zvyšuje povolení k vjezdu na jeden den, to znamená, že místo dvaceti korun zaplatí řidiči padesát korun. Třicetidenní povolení k vjezdu se zvyšuje z pěti set korun na tisícovku a povolení na devadesát dnů bude nově stát dva tisíce korun. Pokud si řidič vyřídí povolení na celý rok, pak zaplatí sedm tisíc korun, za čtyři vozidla ale sáhne do peněženky nejhlouběji, a to pro čtrnáct tisíc.