Produkty, které trhy nabízí si drží svůj standard s malou obměnou sezónních produktů.

Jak trhy oživit ještě jinak? K trhům přidat něco navíc. „Proč tedy nezkusit představit také některé pivovary. V rámci akce Ostrovské trhy i s farmáři – Pivní slavnosti, která se uskuteční 17. srpna na Mírovém náměstí v Ostrově se jich představí hned několik," uvedla Martina Pavlasová.

Pořadatelé se poohlédli po okolí a mohou přislíbit účast pivovarů Permon Sokolov, který vyrábí několik druhů nefiltrovaných piv od kvasnicového výčepního světlého, přes kvasnicový světlý a polotmavý ležák až po tmavý speciál.

„Domácí pivovárek Velas s vařením piva začal roku 2005 a piva se ve výčepu během roku různě střídají a v neposlední řadě přijede pan Bitmana z Velichova, který představí pivo Chodovar a borůvkové pivo," dodala Pavlasová. Další pivovary jsou organizátory rozjednány, ale účast zatím přislíbit nemohou.

„Rozhodně se nejedná o pivní slavnosti v pravém slova smyslu, ale ochutnat dobré pivo se dá i na malé akci zvlášť když nám k tomu zahraje dobrá dechová hudba. Lákadlem také může být novinka v podobě stánku s regionálními potravinami, které nám představí Zdeněk Perlinger, ředitel Střední zemědělské školy v Dalovicích jež se zásadně zasloužil o rozvoj farmářských trhů v Karlovarském kraji. Můžete se těšit i na bezplatnou ochutnávku," zve všechny k návštěvě Martina Pavlasová.