O Pohárek, který zahajuje Česko-slovenský pohár v para plavání 2019, je obrovský zájem. „Přihlásilo se nám víc než 130 plavců z deseti českých, čtyř slovenských a jednoho německého klubu,“ říká trenérka a předsedkně SK Kontakt Karlovy Vary Štěpánka Řehořková.

„Výkonnostní spektrum je velice široké a otevřené. Setkají se tady plavci všech věkových i výkonnostních úrovní, zkušení i začínající, naši i zahraniční. Přijedou úspěšní reprezentanti z ME v Dublinu Arnošt Petráček, Petr Andrýsek, Dominika Míčková a také největší hvězda karlovarského para plavání, stříbrná z Dublinu Vendy Dušková. Ta byla vyhlášená nejlepší juniorskou handicapovanou plavkyní roku České republiky,“ neskrývá hrdost Řehořková a pokračuje: „Zažádali jsme o zařazení závodu do kalendáře World Para Swimming a uspěli jsme. Díky tomu budou závod řídit rozhodčí s nejvyšší kvalifikací FINA, což znamená, že i v Sokolově mohou padat evropské i světové rekordy na krátkém bazénu!“

Závod začne v sokolovském bazénu v 9:15 a plavat se bude až do 17 hodin. Záštitu nad Pohárkem převzala karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová, sokolovská starostka Renata Oulehlová a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Hlavním patronem je už podeváté osminásobný vítěz Velké pardubické, žokej Josef Váňa.

KRAJSKÁ NEMOCNICE získala od Nadačního fondu Kapka naděje nové přístroje. Slavnostního předání se zúčastnila i zakladatelka fondu Vendula Pizingerová.
Dětské JIP pomohou nové dávkovače od Kapky naděje