O Pohárek, který zahajuje Česko-slovenský pohár v para plavání 2019, je obrovský zájem. „Přihlásilo se nám víc než 130 plavců z deseti českých, čtyř slovenských a jednoho německého klubu,“ říká trenérka a předsedkně SK Kontakt Karlovy Vary Štěpánka Řehořková.

„Výkonnostní spektrum je velice široké a otevřené. Setkají se tady plavci všech věkových i výkonnostních úrovní, zkušení i začínající, naši i zahraniční. Přijedou úspěšní reprezentanti z ME v Dublinu Arnošt Petráček, Petr Andrýsek, Dominika Míčková a také největší hvězda karlovarského para plavání, stříbrná z Dublinu Vendy Dušková. Ta byla vyhlášená nejlepší juniorskou handicapovanou plavkyní roku České republiky,“ neskrývá hrdost Řehořková a pokračuje: „Zažádali jsme o zařazení závodu do kalendáře World Para Swimming a uspěli jsme. Díky tomu budou závod řídit rozhodčí s nejvyšší kvalifikací FINA, což znamená, že i v Sokolově mohou padat evropské i světové rekordy na krátkém bazénu!“

Závod začne v sokolovském bazénu v 9:15 a plavat se bude až do 17 hodin. Záštitu nad Pohárkem převzala karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová, sokolovská starostka Renata Oulehlová a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Hlavním patronem je už podeváté osminásobný vítěz Velké pardubické, žokej Josef Váňa.