VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plomba pronásleduje Národní dům

Karlovy Vary – Černá můra. To je pro magistrát i investora plomba na Národním domě. Ta se u tohoto objektu zjevuje na katastrálním úřadu jako přízrak.

12.5.2010 1
SDÍLEJ:

Národní důmFoto: DENÍK/Jana Kopecká

Sotva byla po trojdohodě mezi vedením magistrátu, společností Eltodo a Ivem Ouřadou z objektu sejmuta, znovu se na něm minulý týden objevila. Tato zpráva zasáhla společnost Eltodo i magistrát jako blesk a okamžitě bylo zahájeno intenzivní pátrání, co se vlastně stalo.

„Zjišťujeme, z jakého právního důvodu byla plomba na katastru zřízena. V případě, že by to bylo kvůli pokračování některého ze sporů, který měl být v rámci trojdohody ukončen, mohlo by se jednat o porušení povinnosti některou ze stran. Trojdohoda mezi městem Karlovy Vary, společností ELTODO Národní dům a manželi Ouřadovými o ukončení sporů o Národní dům je platná,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí radnice.

Podle slov mluvčího Kopála to nic nemění na podstatě věci, tedy že společnost ELTODO Národní dům je nyní vlastníkem objektu a připravuje jeho rekonstrukci.

„Případné obstrukce v této fázi již nemají blokační efekt, kterým by znemožnily převod objektu na kupujícího. Podle zatím zjištěných informací se navíc zdá, že důvody pro zápis plomby byly formální a budou brzy dořešeny. Ale především, v současné době není nijak ohrožen majetek města, nakládání s ním ani smluvní vztah mezi městem a kupujícím, tedy společností ELTODO Národní dům,“ dodal mluvčí magistrátu.

Společnost Eltodo ale tvrdí, že plomba už byla odstraněna. „Podle našich informací už na katastru u tohoto objektu a v tuto chvíli není a byla sejmuta,“ uvedl Jan Rafaj, personální ředitel společnosti Eltodo. Podle něj byl Národní dům znovu zablokován kvůli starému soudnímu výroku, který byl zrušen a změněn. „Pokračujeme v jednání se stavebními a finančními institucemi, abychom mohli zahájit náročnou rekonstrukci,“ doplnil.

Podle Tomáše Hybnera, náměstka karlovarského primátora, visela plomba na Národním domě až do minulého pátku. „Okresní soud poslal na katastrální úřad všechny materiály, z nichž jedno rozhodnutí nebylo součástí trojdohody. Proto na něj byla plomba uvalena,“ vysvětlil.

Ivo Ouřada odmítl celou záležitost komentovat. „V tuto chvíli si nemohu dovolit se vyjádřit,“ zopakoval na dotaz, zda se plomba na Národním domě znovu objevila kvůli němu, i na otázku, zda jsou všechny sliby trojdohody mezi městem, Eltodem a jím plněny.

Autor: Ivana Kalinová

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení