Ulicemi lázeňského území Karlových Varů se od pátku opět prohání víkendový výletní vláček. Město je sice kvůli koronavirové pandemii bez turistů a lázeňských hostů, to ale podle náměstka primátorky Tomáše Trtka (ANO) a ředitele Dopravního podniku Karlovy Vary (DPKV) Lukáše Siřínka vůbec nevadí.

„Vláček jezdí opět od pátku, městem projížděl celý víkend. K obnovení provozu jsme se rozhodli na základě uvolnění vládních nařízení,“ řekl Siřínek.

„Vláček má sloužit především našim občanům. Nevadí tedy, že ho teď nemohou využít turisté. Chceme tím zatraktivnit naše město pro naše obyvatele,“ pokračoval.

Na dotaz, zda by vláček využil se svou rodinou, náměstek Trtek chvíli váhal. „Otevřel bych okna, ale projel bych se jím,“ odpověděl.

Vláček pořídilo město na podzim za 3,5 milionu korun. Jde o uzavřenou verzi turistické soupravy. Šoféruje ho speciálně vyškolený řidič se standardní odměnou.

Podle Trtka chce jeho znovuzprovozněním dát vedení radnice lidem najevo, že se nemusejí bát využívat městskou hromadnou dopravu. „Chceme, aby bylo vidět, že naše město žije. Chceme, aby v něm začali znovu žít i jeho obyvatelé a znovu začali používat hromadnou dopravu,“ dodává náměstek Trtek.

Od pátku je také v provozu lanová dráha na Dianu. Od pondělí se městské autobusy vrátily do běžného mimoprázdninového režimu. Lanovkou se během víkendu svezlo podle Siřínka tři sta lidí, vláčkem pak asi osmdesát.