Na nedostatky, které zůstaly po rekonstrukci domova pro seniory, upozorňoval včera na zastupitelstvu například nový ředitel Městského zařízení sociálních služeb Petr Myšák.

Ředitelé příspěvkových organizací města Karlovy Vary totiž dostali mimořádně prostor na jednání zastupitelů. V řadě městských společností byli šéfové před pár měsíci vyměněni, s odkazem na zavedení rozsáhlých organizačních změn, které mají za cíl snížit náklady těchto firem.

Ředitelé, kteří na svých místech zůstali, upozorňovali na finanční problémy způsobené koronavirem, noví poukazovali na jiné věci.

„Domov pro seniory prošel rekonstrukcí, po které se navýšil počet lůžek na 57. Některé věci v přístavbě jsou ale naprosto nevyhovující. Nejdou v pokojích otevřít dvoje dveře najednou, pokoje mají kulaté rohy. Zásadním nedostatkem je absence centrální koupelny, stejně jako výtahu pro zásobování. Pečovatelky tak musí tahat těžké balíky do skladu přes 22 schodů,“ upozornil na nejzásadnější nedostatky, které po svém nástupu zjistil, Myšák.

Velkým problémem je také nedostatek vozidel pro terénní službu nebo to, že v domech s byty zvláštního určení v ulici Závodu míru mají klienti společné toalety a koupelnu v patře.

Nový ředitel Lázeňských lesů Stanislav Dvořák zase vysvětloval, jak je to s úklidem lesa, který má nyní velké rezervy. „Začali jsme nově používat shrnovač klestí. Jakmile ukončíme nahodilou těžbu, tuto techniku nasadíme více,“ zdůraznil Dvořák.

Opoziční zastupitelé z KOA mu vyčítali, že některé lesní stezky jsou neschůdné kvůli popadaným stromům, například za hotelem Pupp.

„Jsme si toho vědomi. Nasadili jsme tam už dva minibagry a odstranili několik stromů. Máme v plánu to tam vyčistit komplexně. Jsou tam asi ještě dva buky, které nám zbývá odklidit,“ reagoval Dvořák.

Nová ředitelka Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád Ivana Borovcová si posteskla, že do funkce nastupovala v době, kdy jsou tři ze čtyř kolonád v rekonstrukci.

„Víme, že se tyto akce nakupily dohromady, ale řešíme je z dotací a nemohly mít odklad. Mlýnskou navíc opravíme dříve, protože nebyla odstávka kvůli filmovému festivalu,“ konstatoval náměstek primátorky Tomáš Trtek.