„Jedná se o reklamační řízení a most bude v rámci reklamace opraven na náklady dodavatelské firmy. Práce ale mohou začít až poté, co bude otevřen most Doubský, který je nyní uzavřen, bude zdemolován a postaven zde most nový,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík s tím, že Doubský most by měl být otevřen na konci letošního roku.

Druhým mostem, který je v Karlových Varech ve velmi špatném stavu, je most Dvorský. Zde budou v letošním roce udělány nejnutnější opravy a připravovat se bude jeho celková rekonstrukce.

„Počítáme, že tyto práce provedeme ve druhé polovině roku,“ pokračoval dále náměstek primátorky s tím, že otazník zatím visí nad rekonstrukcí mostu Chebského.

Zde radnice vyhlásila výběrové řízení na detailní diagnostiku mostní konstrukce, ale do soutěže se nikdo nepřihlásil. Důvodem nebyl podle radního Bursíka nezájem specializovaných firem, ale spíše krátký termín dodání.

„Požadovali jsme výsledky diagnostiky do pěti měsíců a to nám bylo řečeno, že nejsou dodavatelské firmy schopny dodržet. Proto se nikdo nepřihlásil, neboť požadavků na kontrolu mostů je mnoho a specializované firmy si na nedostatek práce stěžovat nemohou,“ vysvětluje dále Petr Bursík.

Po konzultacích se tedy radnice rozhodla vypsat výběrové řízení nové, a to s dodací lhůtou výsledků za osm měsíců.

„Už nyní máme signály, že tento časový termín je pro firmy akceptovatelný a že zájem o tuto zakázku bude,“ dodal náměstek primátorky s tím, že opravy dalších mostů budou plánovány nezávisle na těchto jmenovaných, neboť u nich se většinou nebude jednat o zcela zásadní dopravní omezení zasahující celé město. Už za několik dní tak bude zahájena oprava Koptova mostu.