V obou směrech mohou od neděle jezdit motoristé po rychlostní silnici R6 u Sokolova. Úderem jedenácté hodiny dopolední tu včera pominula objížďka vedoucí přes okresní město. Pro mnohé obyvatele Sokolova, ale i samotné motoristy je to velká úleva. Důvod je prostý. Těžká nákladní doprava se znovu vrací na hlavní silniční tah z Karlových Varů do Chebu. Stavební ruch na R6 a rychlostní omezení tím však nekončí. Zcela hotovo by totiž mělo být až v dubnu roku 2012.

Podle policie byla pro otevření směru z Karlových Varů vybrána neděle záměrně. A to kvůli menšímu provozu. „Celé odpoledne policisté jezdili po trase a zjišťovali, jestli jsou všude dobře nastavené značky a zda řidiči dostatečně pochopili dopravní značení,“ sdělila včera mluvčí sokolovské policie Kateřina Dohnalová. Pod dohledem byla také nejvíce riziková místa – takzvané esíčko u velkého mostu přes řeku Ohři a sjezd u Sokolova.


Motoristé by však měli zpozornět i jinde. Již od pondělí má začít demolice mostu u novosedelského hřbitova směrem na Královské Poříčí, přes který doposud vedla nařízená objížďka. Silnice II/181 tak bude tři čtvrtě roku uzavřená. „Most začnou od pondělí rozebírat jeřáby a na R6 pod ním se bude jezdit pouze po jednom pruhu,“ informoval vedoucí dopravního inspektorátu v Sokolově Miroslav Živnůstek. „Řidiči si budou muset na uzavírku zvyknout, nejezdit popaměti a sledovat dopravní značení,“ doplnil.