To je například průmyslová škola v Lokti, jejíž studenti zamíří do sokolovské integrované školy (ISŠTE). Prázdná budova průmyslovky v Lokti ale nezůstane, protože kraj zde plánuje výuku policistů. „Jedná se o detašované pracoviště střední policejní školy v Holešově, která spadá pod Ministerstvo vnitra. O toto studium je mezi žáky eminentní zájem, proto by ministerstvo kapacitu rádo rozšířilo,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).Podle hejtmanky se záměr Ministerstvu vnitra líbí, i když jednání jsou na samém počátku.

„Zástupci ministerstva už se byli v Lokti podívat a nyní se budeme bavit o podmínkách. A také o zázemí, internátu a jídelně. Počítáme tedy i s investicemi do objektu školy. Záměr je takový, že by se zde otevřely dva až tři studijní ročníky, možná už od září 2019,“ vysvětlila hejtmanka Vildumetzová.

Kraji by ale nevadilo, kdyby se studium na této státní škole zahájilo až v roce 2020. „My chceme dostat do regionu atraktivní studijní obory, mezi něž patří právě střední policejní škola. Předpokládáme, že by o studium projevili zájem i žáci z jiných krajů, protože policistů je nedostatek,“ doplnila hejtmanka. O plánech kraje a ministerstva je informován i opoziční krajský zastupitel a místostarosta Lokte Petr Zahradníček (TOP O9). Absolventi mají možnost uplatnění ve všech složkách Policie ČR, mají možnost studia na vysokých školách nebo práce v jednotlivých institucích veřejné správy, v bezpečnostních agenturách, v útvarech městských policií.

Ilustrační foto.
Veterináři řešili ptačí chřipku i mor