Spor Karlových Varů s Vodárnami a kanalizacemi (VaK) ohledně majetku v areálu vodárny v Tuhnicích ještě není zdaleka vyřešen. Přesto vedení města dál plánuje, jak s touto lokalitou naloží. Chce tu totiž i nadále vybudovat centrum pro volný čas.

Areál má pro město provozovat městská akciová společnost, jež se měla jmenovat Centrum volného času. Jak vysvětlil náměstek Petr Keřka (ODS), rejstříkový soud ji ovšem odmítl zaregistrovat, protože společnost s tímto názvem již existuje. Nové označení tak zní Laserland.

„Stále trváme na tom, že VaK získal vodárnu v rámci privatizace od státu v souladu se zákonem. Spor s městem se snažíme vyřešit mimosoudně. Dohodnout bychom se mohli snad do konce září. Otázkou je, jak zareaguje město,“ říká jednatel VaKu Antonín Jágl.

Podle předsedkyně představenstva Laserlandu a karlovarské zastupitelky Moniky Makkiehové (ODS) by investice do zábavního centra mohly vyšplhat až na sedm set milionů korun. „Společnost Laserland má za úkol jednat se strategickým partnerem, který by akci zafinancoval,“ poznamenává náměstek Keřka.

Jak Makkiehová upřesnila, jeden partner už se objevil. Jde o společnost z Ruska, jejíž zástupci mají v říjnu přijet do Karlových Varů. „Na zastupitelstvu mají předložit návrh. I když se tato společnost sama na město obrátila s nabídkou pomoci a chtěla vložit do této akce deset tisíc euro, nic to neznamená. Na centrum stejně bude vypsáno výběrové řízení. Společnost však zatím nic konkrétního nepředložila. Její předložená studie zatím neodpovídá tomu, co by mělo v areálu být,“ dodává Makkiehová. S Keřkou se shodují na tom, že vše nyní záleží na vyřešení sporu o starou vodárnu.

„Nemělo by jít o jeden objekt, ale o několik budov sloužících pro oddych a zábavu. Měla by tu být například diskotéka, spinning club, billiard či restaurace. Areál by měl být v budoucnu součástí zvelebeného meandru řeky Ohře,“ dodává náměstek Keřka.