Už poněkolikáté měli lidé šanci nakoupit si široký sortiment zboží na farmářských trzích. Ty se tentokrát konaly ve čtvrtek 30. června na koupališti Rolava a podle organizátorů se na nich celkem nepříznivě podepsalo počasí.

Potvrdil to Jaroslav Fujdiar, jednatel společnosti KV City Centrum, která má Rolavu na starosti. „Skutečně musím říct, že počasí nám tentokrát do karet příliš nehrálo. To byl podle mě jeden z hlavních důvodů, proč nedorazilo tolik lidí, jako jsme očekávali,“ uvedl jednatel.

Zákazníkům nabízelo své zboží zhruba patnáct stánků. „K dostání bylo například ovoce, zelenina, ryby nebo med. Byla toho skutečně celá řada,“ potvrdil Fujdiar.

Z přesunu farmářských trhů na Rolavu nebyli trhovci příliš nadšení. „Do Karlových Varů jsem přijela už počtvrté. Lidé mají o naši zeleninu zájem, a chodí za námi. Ale jsme zase na jiném místě,“ uvedla farmářka ze zemědělské farmy Monika. „Chce to jedno stabilní místo, na které si zákazníci zvyknou,“ zdůraznila.

Její názor potvrdila také zákaznice Jarmila Zelenková z Karlových Varů. „Navštívila jsem trhy i u tržnice a tam mi to připadalo po ruce a lepší pro širší okruh zákazníků,“ uvedla nakupující.

Farmářské trhy nejsou rozhodně poslední zajímavou akcí, která se na koupališti Rolava bude konat. „Během Mezinárodního filmového festivalu jsme akce trochu vypustili, protože je jich celá řada v centru. Po MFF se však lidé mohou těšit na celou řadu zajímavých kulturních akcí. Půjde například o koncerty, tancování a také zde budeme nabízet hlídání dětí, aby si to tady dobře užily i maminky s dětmi,“ doplnil jednatel KV City Centrum. O dalších akcích na Rolavě budeme informovat.