Lyžaři, kteří kvůli oblevě zažívali nyní hubenější časy, se opět mohou pomalu vypravit na hory. Sněhové podmínky se postupně zlepšují a provozovatelé areálů jsou za to velmi rádi.

Podmínky se zlepšily například na Božím Daru„Zatím napadlo 5 centimetrů nového sněhu a sněžení stále pokračuje,“ informoval Jan Horník, starosta Božího Daru.

Na Božím Daru jsou lyžařské areály v běžném provozu. Například Ski areál Neklid na Božím Daru funguje od 9.00 do 16.00 hodin a všechny vleky jsou v provozu.

„Skiareál Novako mohou lidé navštívit od 9.00 do 16.30 a večerní lyžování funguje od 19.00 do 20.30 hodin. Snowtubing je v provozu dle povětrnostních podmínek,“ doplnil Horník. Provoz vleků mohou ovšem omezit pouze špatné povětrnostní podmínky.

V Krušných horách se nezapomíná ani na milovníky běžeckého lyžování. „Běžecké stopy byly upraveny včera odpoledne,“ dodal starosta Horník.

Všechny komunikace na Božím Daru jsou sjízdné. Pro parkování mohou lidé využít vyhrazená parkoviště při vjezdu a výjezdu do města. Parkování v centru města je vyhrazeno pouze pro rezidentní stání.

Obleva se nedotkla ani skiareálu v Merklíně. „Všechen sníh nám neslezl a můžeme tedy nadále fungovat bez problémů, za což jsme velmi rádi, protože jsme čekali, že situace bude horší,“ konstatoval Martin Frič, provozovatel skiareálu.

V Merklíně se bude bez problémů jezdit také o nadcházejícím víkendu. „Všechny k nám zveme, funguje také večerní lyžování, které je také velmi příjemné,“ zve provozovatel skiareálu.

Zlepšující se podmínky pro lyžaře potvrdil také Miroslav Güttner, náčelník Horské služby. „Lyžovat se bude dobře, protože připadává nový sníh. Kvalitní jsou i běžecké stopy, které jsou dobře udržované,“ řekl náčelník.

Ten však také lyžařům doporučil, aby si s sebou na svahy brali přilby. „Sníh je pod několikacentimetrovou vrstvou tvrdý, a proto jsou přilby nezbytné. Pokud člověk na takovém sněhu upadne, tak hrozí úraz,“ upozornil náčelník Horské služby.

Ta se také může pochlubit novou technikou, která zlepší možnosti zásahů. „Podařilo se nám získat dva nové sněhové skútry, což je určitě velmi dobře a jsme za to rádi,“ sdělil náčelník Güttner.

Dobré podmínky nabízí také vlek v Abertamech, kde přísun nového sněhu vítají. „Všechno funguje normálně, máme připravené také sněhové dělo na zasněžování,“ uvedl Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam. „Se sezonou jsme celkem spokojeni, lidé si k nám nacházejí cestu a zájem o kurzy na našem vleku projevily také děti ze základní a mateřské školky,“ dodal Lakatoš.

Lyžaři mohou navštívit také areál Velflink v Perninku. „Jsme normálně v provozu, funguje i večerní lyžování. Pokud by došlo k jeho zrušení, tak se to lidé dozvědí na našem webu, který pravidelně aktualizujeme,“ uvedl jeden ze zaměstnanců tohoto lyžařského areálu.

Opětovné sněžení uvítali také příznivci lyžování. „Určitě o víkendu vyrazíme s rodinou na hory. Jsme rádi, že sněhu bude opět dostatek a moc se těšíme. Máme rádi i večerní lyžování,“ konstatoval Tomáš Novotný z Karlových Varů.