Organizátorka akce Martina Štýsová Deníku řekla, že nečekala tak velkou účast. „Zprvu to vypadalo bledě, mnoho lidí odpadlo kvůli nemoci a pracovním povinnostem. Navíc ráno bylo velice špatné počasí. Foukal ledový vítr, chvílemi pršelo a sněžilo,“ popsala počátek akce, která se letos konala už po sedmé.

Jaké pak pro ni bylo překvapení, když na startu u hotelu Richmond v Karlových Varech napočítala 39 lidí a tři psy. „To bylo opravdu skvělé. Moc bych chtěla lidem poděkovat, že i přes nepřízeň počasí dorazili,“ poznamenala.

Pro účastníky akce měli organizátoři připravený bohatý program, vyřádily se zejména děti, které po cestě plnily hned několik úkolů. „Do některých jsme zapojili i dospělé, byla opravdu sranda,“ usmívala se organizátorka.

Posledním úkolem bylo hledání pokladu, který děti nalezly pod hradem Andělská Hora, ukrytý byl ve starých hrncích a pro děti to byl takový hnací motor. Tím, jak se na něj těšily, jsme my dospělí jejich tempu ani nestačili.“

MEDAILE A BUŘTY

Pochod trval přes tři hodiny, s několika zastávkami na občerstvení. Jednu pauzu absolvovali turisté na Vítkově Hoře, kde se ale kvůli větru dlouho nezdrželi.

Procházku zakončili předáváním medailí a také prvním jarním opékáním buřtů. „Každý účastník obdržel medaili, kterou jsme vlastnoručně vyráběli. Je na ní erb Andělské Hory s andělem. V cíli nás mile překvapilo počasí, začalo svítit sluníčko, prostě krásný závěr dne,“ uzavřela Štýsová.