Zatímco v Karlových Varech stále není rozhodnuto o nové koalici, která bude vládnout městu, v Ostrově už v pátek 7. října odpoledne podepsali koaliční smlouvu. Zároveň noví členové koalice zveřejnili oficiální personální obsazení rady města. Na předem dojednaných dohodách se nic nemění, a tak v nové ostrovské koalici usednou zástupci vítězného ANO 2011, Místního hnutí za harmonický rozvoj (MHHR), Ostrov, můj domov (OMD) a také z Unie sportu (US). Všechny čtyři subjekty se písemně zavázaly, že navrhnou a prosadí Davida Hanakoviče (ANO) na funkci starosty města, Pavla Čekana (MHHR) na post prvního místostarosty a Kateřinu Domalípovou (ANO) na pozici druhého místostarosty.

Poničená kuchyně na Čertově ostrově.
V domě na Čerťáku vzplála kuchyňská linka. Rodina s dítětem nemohla z bytu ven

Nová rada bude sedmičlenná. Zbývající čtyři místa radních obsadí Jiří Netrh (OMD) jako uvolněný, Lumír Pála (ANO), Pavlína Lišková (MHHR) a Libor Bílek (US).

Hanakovič má mít podle dohody na starosti vnitřní správu, školství a finance města, Čekan investice, správu majetku města a evropské dotace, zároveň bude starostu zastupovat v době jeho nepřítomnosti, Domalípová pak majetek Ostrova. Radní Netrh má být zodpovědný za informační technologie, marketing, kulturu a propagaci města, Pála za životní prostředí, Lišková za sociální služby a Bílek za sport a Festival Oty Hofmana.

Ustavující zastupitelstvo, kde se bude nové vedení města volit, se bude konat zřejmě v polovině října.