V tomto případě vznikla cesta vedoucí pohádkovým lesem. Taková, že ji může Žluticím závidět nejedno město v kraji. Určená je především dětem, ale zcela jistě se na ní pobaví i dospělí.

Kouzelné obrázky žlutického výtvarníka Dalibora Nesnídala, které jsou dominantním prvkem informačních tabulí na jednotlivých zastávkách, k zasmání přímo vybízejí. Na Cestu pohádkovým lesem lze vykročit kdykoliv.

Duchovním otcem projektu byla městská společnost Lesy Žlutice a její ředitel Václav Konopík.

„Nápad se rodil poměrně dlouho, ale jeho realizace byla rychlá. Během léta společnost UniPark vše vybudovala. Vysvětlili jsme jejím zástupcům naše představy a podle nich pak Cesta pohádkovým lesem vznikla,“ uvedl Konopík.

Realizace chválihodného projektu přišla na zhruba 850 000 korun. Z toho Lesy Žlutice zaplatily kolem 350 000 korun, zbytek pak Lesy České republiky, které se na projektu také podílely. Část stezky totiž vede na jejich území.

„Vymyslet název bylo jednoduché. Lesu, kterým stezka vede, se odjakživa říkalo Pohádkový les a snad všechny generace místních si tady jako děti hrály. Věřím, že si to tady budou užívat i nyní a stezka je vyláká do přírody,“ poznamenal starosta Václav Slavík.

Cestu pohádkovým lesem má osm zastávek. Začíná Čertovou prolézačkou, následuje Skok žabáka Žblabuňka, Loupežnické doupě, Muzicírování s hejkalem, Tanec s vílou Jestřabinkou, Hrátky s Bidlem a Špagátkem, Vyhlídka pána lesa a Bludičky. V jakém pořadí je budou návštěvníci stezky absolvovat, je výhradně na nich. Na každém zastavení lze strávit libovolně dlouhý čas, záleží jen na fantazii každého, jak se zabaví. „Věříme, že Cesta pohádkovým lesem vydrží dlouho a vandalové se jí vyhnou,“ dodal Konopík.