Je sice teprve začátek června, ale letní sezóna na karlovarském koupališti už jede na plno. Díky teplotám, které překročily hranici 25 stupňům Celsia, už první odvážlivci okusili i koupání. Není divu, ve čtvrtek odpoledne dosahovala teplota dokonce už 27 stupňů, což vylákalo na Rolavu stovky Karlovaráků.

„Byla to první naše letošní koupačka. Voda byla sice z počátku trochu studená, ale pak už se to dalo,“ svěřily se studentky Střední zdravotnické školy v Karlových Varech Anička a Klára.

Rolava ovšem nenabízí jen možnost osvěžit se ve vodě, ale také řadu doplňkových služeb a atrakcí. Velké kulturní akce už zde nejsou na pořadu dne, a to nejen kvůli stížnostem lidí žijících v okolí ale i faktu, že více táhnou vystoupení pořádané v centru města. Podstatnou informací je, že návštěvníci mohou stále areál koupaliště využívat zcela zdarma. Ten je lidem volně přístupný každý den od 6 do 22 hodin.

Ilustrační foto.
Na bezpečnost Karlovaráků dohlíží už 52 kamer. Strážníci nově zkouší hnízda

„Na letošek jsme sice žádné novinky nepřipravili, ale do budoucna například plánujeme biojezírko v malé vodní ploše, kde bude část bio a část na koupání. Plochu chceme osadit květinami, které budou vodu samy čistit,“ uvedla Simona Vránová, ředitelka městské společnosti KV City, která volnočasový areál Rolava spravuje.

Koupaliště disponuje řadou půjčoven a zázemím pro různé sporty. „Zapůjčit si u nás mohou lidé koloběžky, šlapací autíčka nebo i in – line brusle. A protože lze u nás hrát beachvolejbal a petanque, mohou si zájemci půjčit u nás i vybavení na tyto sporty. Vedle toho si mohou zapůjčit také vodní lyže nebo překážky na vodní sporty,“ upřesnila ředitelka KV City. Provozní doba půjčoven je do 18 hodin.

Pokud by chtěl někdo vyzkoušet aquazorbing, má bohužel smůlu. I tato atrakce byla kdysi v nabídce Rolavy k dispozici, ale aquazorbingové koule lidé rozbili a pořízení dalších je poněkud nerentabilní. Jedna stojí totiž třicet tisíc korun, přičemž dochází k jejich častému poškození.

Prostory někdejšího dětského oddělení jsou plné vzpomínek.
Bezdomovci způsobují karlovarské nemocnici problémy. Přerušili i dodávky s krví

Míst k parkování u Rolavy není příliš. „Supermarket Tesco, které se nachází přes ulici, ale toleruje, že naši návštěvníci parkují na jeho ploše. Vedení města do budoucna plánuje parkovací plochy pro návštěvníky Rolavy v dostupné vzdálenosti,“ doplnila Vránová.

Nejbližší akcí na Rolavě je koncert Karlovarského symfonického orchestru, který bude hrát v pátek 2. června v prostorách občerstvení, jež provozuje Špunt a knoflík. To je otevřeno denně od 10 do 21.30.

V sobotu 3. června pak Špunt a knoflík pořádá dětský den. Tou největší akcí roku je pak tradiční Den záchranářů, který připadá na sobotu 17. června, na nějž vždy proudí tisícovky návštěvníků. Kdo chce na Rolavu zavítat jako filmový divák, má první šanci 28. července, kdy se zde promítá dobrodružná česká komedie Buď chlap!