Obyvatelům Karlových Varů, ale i jejich návštěvníkům, a to i těm festivalovým, kteří zavítají do blízkosti hotelu Thermal, dělá už pár dnů společnost malé stádo koz. Jde o dvě dospělé samice a dvě kůzlata walliserského černokrkého plemene, které je málo známé a jeho velkou výhodou je jeho nenáročnost a odolnost. Dokáže se totiž obratně pohybovat po strmých svazích, k nimž terén pod bazénem sanatoria Thermal rozhodně patří. Jenomže proto, že koza walliserská je velmi dobrým skokanem, musí být prostor, kde budou nyní žít, řádně oplocen. „K ohraničení prostoru byl využit současný plot, který byl již dříve zbudován kvůli asanaci svahů. Na ten navazují laminátové pruty s ohradníkem a elektrickou vodící šňůrou. Oplocení dosahuje délky téměř 250 metrů a výšky dva metry, což je nutné, protože koza walliserská je zdatný skokan,“ vysvětluje Martina Nentvichová,

projektová manažerka Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary. Právě tato městská organizace chov zajišťuje.

Stavba - Karlovarská krajská nemocnice v Chebu.
Stavba roku Karlovarského kraje má letos dva vítěze: Nemocnici a Vřídlo

Plemeno, které pochází ze Švýcarska a v polovině minulého století bylo na vymření, má velmi rádo akát, jenž na strmém svahu naproti Thermalu hojně roste. „Skalnaté svahy kolem hotelu jsou těžko dostupné pro naše zaměstnance i techniku, a je proto náročné zajistit zde pravidelnou údržbu zeleně,“ líčí ředitel lázeňských lesů Stanislav Dvořák a pokračuje: „Proto jsme se rozhodli zapojit do péče o pozemky, které máme ve správě, zvířecí pomocníky.“ Jak dodává, výběr vhodného plemene však nebyl jednoduchý. „Svahy zarůstají křovinami, nebylo tedy možné zvolit ovce, které k obživě upřednostňují trávu. Naopak koza walliserská se živí i kůrou a kmínky dřevin,“ upřesňuje ředitel Dvořák.

Chov kozy walliserské je v České republice velmi vzácný. Dvě kůzlata přitom nepatří ani k jedné samici, pocházejí ze zoologické zahrady v Chomutově, kozy pak přivezli zaměstnanci lázeňských parků ze soukromého chovu v Písku. „Velkou výhodou je, že nepotřebuje ubytování v chlévě, tomuto plemeni stačí jen přístřešek. V zimě ho chrání hustá dlouhá srst. Potřebuje pouze trvalý přístup k vodě. Pastvu doplní seno, obilí nebo mrkev. Pokud se chov koz osvědčí, chystáme jeho rozšíření. V případě úspěšného spásání zvětšíme výběh i na další části pozemků, tedy na část za spojovací výtah mezi hlavní budovou Thermalu a bazénem,“ dodává Dvořák. „Zvířata se navíc můžou stát dalším zpestřením pro naše hosty, proto se rádi na projektu podílíme,“ uzavírá Břetislav Benda, provozní ředitel hotelu Thermal. Díky hotelu je zajištěn zdroj vody a elektřiny.